Prieinamumo įrankis

                 Pagrindinis Puslapis  Ieškoti El. Paštas Mokyklos telefono numeris  Svetainės struktūra                                                                                                             Gimnazijos facebook nuoroda Google maps nuoroda Versija neįgaliesiems Informacija gestų kalba Informacija lengvai suprantama kalba

Open menu

GEDULO IR VILTIES DIENOS MINĖJIMAS ČEKIŠKĖJE

          Birželio 11 d.,  mūsų gimnazijos bendruomenė susibūrė paminėti artėjančios Gedulo ir vilties dienos. Minėjimą pradėjome profesoriaus Prano Dovydaičio sodybvietėje Prienų kaime – čia uždegėme atminimo žvakeles ir skaitėme iš Čekiškės apylinkių ištremtų žmonių pavardes. Vėliau leidomės į pagarbos eitynės link Čekiškės. Tai kelias, kuriuo 1941 metais birželio 14 dieną išvarytas ir pats profesorius, vėliau išvežtas į Sibirą. Prie prof. Pranui Dovydaičiui skirto paminklinio kryžiaus nugulė padėtos lauko gėlės, sužibo žvakutės, skambėjo jautrios tremtinių dainos.

          Ačiū visiems mokiniams, mokytojams, bendruomenės nariams, kurie aktyviai įsitraukė į šią pilietinę iniciatyvą Jūsų dėka mintimis sugrąžinome namo tuos, kuriems likimas neleido sugrįžti... 

Mokytojos E. Simonaitienė ir L. Litvinskienė

GIMNAZIJOJE STARTAVO ,,KUKURŪZINIO MOKSLEIVIŲ LYGA!“

          Gimnazijos 5–11 klasių mokiniai dalyvavo pirmuosiuose Kukurūzinio moksleivių lygos užsiėmimuose, kuriuos organizuoja „Kerlingas Kaune“. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su kukurūzinio (Cornhole) žaidimo taisyklėmis, išbandė pirmuosius metimus ir dalyvavo draugiškose 2x2 varžybose. Netrūko azarto, gerų emocijų, juoko ir draugiškos konkurencijos. Buvo smagu stebėti, kaip mokiniai greitai įsitraukė į žaidimą, tobulino savo taiklumą ir kūrė žaidimo strategijas kartu su komandos draugais. Džiaugiamės galėdami mokiniams pasiūlyti naujų ir įtraukiančių fizinio aktyvumo formų, kurios ugdo ne tik judėjimo, bet ir bendradarbiavimo, komunikavimo bei sąžiningo žaidimo įgūdžius. Tai tik pradžia! Mokinių dar laukia mokyklos vidiniai turnyrai, stipriausių žaidėjų atranka ir Didysis Kauno rajono finalas. Nuoširdžiai dėkojame „Kerlingas Kaune“  už įdomų užsiėmimą ir galimybę susipažinti su šiuo vis labiau populiarėjančiu žaidimu. Projektas dalinai finansuojamas Kauno rajono savivaldybės.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Enrika Bučienė

SPORTO DIENA „ BŪK AKTYVUS“

          Birželio 5 d. Čekiškės bendruomenės centras įgyvendino projekto vieną iš sportinių renginių. Tai vienas iš Kauno r. Čekiškės bendruomenės centro renginių, įgyvendintų pagal Kauno rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Veiksmo banga – aktyvios ir sveikos bendruomenės link“. Renginys suvienijo įvairaus amžiaus dalyvius – nuo pačių mažiausių iki senjorų ir kvietė visus aktyviai pajudėti, pasidžiaugti bendryste ir stiprinti sveikatą per fizinį aktyvumą. 

          Projektas „Veiksmo banga – aktyvios ir sveikos bendruomenės link“ siekia skatinti sveikos gyvensenos įpročius, o sporto diena „Būk aktyvus“ tapo puikiu pavyzdžiu, kaip aktyvumas gali būti malonus, prasmingas ir visus vienijantis užsiėmimas. Tai puiki galimybė praleisti laiką gryname ore, lavinti sportinius įgūdžius stiprinti fizinę ir psichinę sveikatą bei svarbus žingsnis įgyvendinant projekto tikslą – suteikti žinių ir praktinių įrankių sveikai gyvensenai bei skatinti bendruomenės įsitraukimą į sportą. 

         Sporto dienos programa buvo kupina įvairių veiklų: krepšinio, kerlingo, inovatyvios „Go ball“ veiklos, ,,Hobby Horse“ jojimo ant pagaliuko varžybos. Renginio dalyviai ne tik varžėsi, bet ir bendravo, mokėsi komandinio darbo, o svarbiausia – smagiai ir sveikai leido laiką.

          Šis renginys ne tik pavyko puikiai, bet ir parodė, kad fizinis aktyvumas gali būti patrauklus, įdomus ir prieinamas kiekvienam. Artimiausiu metu laukia dar daugiau prasmingų veiklų – edukacijos, užsiėmimai ir iniciatyvos, kurios skatins sveiką mitybą, psichologinę gerovę bei tvarius kasdienius įpročius.

VASARĖLE, LABAS!

          Pradinukai džiaugsmingai užbaigė dar vienus mokslo metus. Nuotaikingą šventę „Vasarėle, labas!“ surengė ketvirtokai, kurie pasirūpino linksma programa  ir gera nuotaika . Šventės metu netrūko šypsenų, juoko ir vasariškos nuotaikos. Mokiniai džiaugėsi kartu praleistu laiku, prisiminė gražiausias metų akimirkas bei pasitiko ilgai lauktas atostogas. Mokyklos administracija pasveikino mokinius sėkmingai baigus mokslo metus, apdovanojo už puikius pasiekimus, pastangas ir aktyvų dalyvavimą mokyklos gyvenime. Vaikams buvo palinkėta smagios, įdomios ir, svarbiausia, saugios vasaros, kupinos naujų įspūdžių, poilsio ir gerų emocijų. Linkime visiems saulėtos vasaros !

Į „BUZELIS CUP“ – SU KAUNO RAJONO VĖLIAVOMIS IR KREPŠINIO SOSTINĖS DVASIA

          Birželio 5 dieną septyniolika aktyviai sportuojančių ir savo pasiekimais Čekiškės Prano Dovydaičio gimnaziją garsinančių mokinių kartu su mokytoja K. Salinkiene Vainauskiene vyko į Vilniuje vykusią tarptautinę krepšinio konferenciją „Buzelis Cup“.

          Kelionės pradžioje mokiniai užsuko į Kauną, kur juos pasitiko rajono savivaldybės vadovai. Susirinkusiuosius pasveikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Jaunieji renginio dalyviai pasipuošė marškinėliais su simbolika „Kauno rajonas – Lietuvos krepšinio sostinė 2026“, o mokyklų bendruomenėms buvo įteiktos savivaldybės vėliavos.

          Vėliau „Active Vilnius“ arenoje mokiniai turėjo išskirtinę galimybę susitikti su žymiais Lietuvos krepšininkais ir treneriais, susipažinti su jų profesiniu keliu bei išgirsti įkvepiančias asmenines istorijas. Savo patirtimi dalijosi Jonas Valančiūnas, Jonas Mačiulis, Robertas Javtokas, Linas Kleiza ir kiti krepšinio pasaulio atstovai. 

1-4 KLASIŲ AUKŠTESNIUOJU LYGIU BAIGĘ MOKINIAI

1 klasė:

  1. Vytis Demenius

  2. Joris Navikas

2 klasė:

  1. Miglė Vaitkutė

  2. Vakaris Olbutas

3 klasė:

  1. Arijus Maliauskas

  2. Aronas Šukauskas

  3. Tajus Subatis

4 klasė:

  1. Jorūnė Demeniūtė

  2. Emilis Dovidaitis

  3. Jogailė Steponaitytė

  4. Egidijus Vyšniauskas

TEGU DRAUGYSTĖ TĘSIASI

          Birželio 3 d. mūsų gimnazijos 7 ir I g. kl. mokiniai į svečius pakvietė Piliuonos gimnazijos 8 klasės mokinius. Šių klasių tarpusavio draugystė prasidėjo dar balandžio 17 d., kuomet Piliuonos gimnazijoje vyko tradicinis Kauno rajono ugdymo įstaigų prevencinis renginys „AŠ + TU = MES“. Atvykusius svečius pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laimutė Rutkauskienė, vyko Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos pristatymas, taip pat prisistatė ir klasės. Tuomet žaistas susipažinimo žaidimas, pasivaikščiota po gimnazijos erdves. Susitikimo metu mokiniai, pasiskirstę į mišrias komandas, atliko įvairias bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius lavinančias užduotis: kūrė juokingus vaidinimus, panaudodami įvairius tarpusavyje nesusijusius daiktus ir plakatus, kuo jie tarpusavyje panašūs, taip pat konstravo spagečių ir zefyrų bokštus. Susitikimo metu netrūko geros nuotaikos, kūrybiškumo ir skanių vaišių. Mokiniai turėjo galimybę geriau pažinti vieni kitus, stiprinti tarpusavio pasitikėjimą, bendradarbiavimo bei komandinio darbo įgūdžius. Laikas prabėgo jaukiai ir prasmingai, o užsimezgusi draugystė tarp abiejų gimnazijų mokinių dar labiau sustiprėjo. Tikimės, kad tokie susitikimai taps gražia tradicija ir ateityje skatins mokinių bendrystę, pagarbą bei naujas pažintis. 

Soc. pedagogė S. Nekrošienė Psichologė G. Pūrė

PROJEKTAS ,,DRĄSŪS JAUSTI - STIPRŪS VEIKTI - LAISVI AUGTI"

          Mūsų gimnazijos 7 kl. mokiniai Vasarė Steponaitytė ir Jonas Maziliauskas dalyvavo Kauno Žaliakalnio progimnazijos kartu su Kauno švietimo inovacijų centru organizuotame respublikiniame mokytojų, švietimo pagalbos specialistų, 1–8 klasių mokinių projekte „Drąsūs jausti – stiprūs veikti – laisvi augti“ ir, naudodamiesi antrinėmis žaliavomis, sukūrė emocijų valdymo ratą, kurio paskirtis - padėti mokiniui nusiraminti ir suvaldyti kilusias emocijas konstruktyviais būdais. 

          Mokinių, dalyvavusių projekte, darbus galima pamatyti elektroniniame metodiniame leidinyje 

Gimnazijos psichologė G. Pūrė

 

GIMNAZIJOS JONO KOCHANAUSKO GREIČIO AUTOMODELIŲ TRASOJE VĖL DŪZGĖ VARIKLIAI

          Gegužės 29–31 dienomis mūsų gimnazijos Jono Kochanausko greičio automodelių trasoje vyko Lietuvos atvirojo moksleivių ir jaunimo greičio automodelių čempionato varžybos „Pavasario taurė 2026“. Tradiciškai į varžybas susirinko ne tik mūsų gimnazijos automodeliuotojai, bet ir svečiai iš Rygos techninės kūrybos namų „ANNAS 2“ bei Vilniaus sporto centro. Puikios oro sąlygos, kuriomis pasirūpino gamta, leido varžyboms vykti sklandžiai. Šeštadienį prasidėjusios varžybos visą savaitgalį džiugino atkaklia ir įtempta kova trasoje. Sportininkai demonstravo meistriškumą, atkaklumą ir siekį pasiekti kuo didesnį greitį. Nors kai kuriems dalyviams teko susidurti su techniniais gedimais ar modelių lūžiais, kova dėl aukščiausių vietų išliko atkakli iki pat varžybų pabaigos.

           Susumavus visų klasių rezultatus paaiškėjo, kad mūsų gimnazijos komanda, surinkusi 1525,790 taško, aplenkė Rygos „ANNAS 2“ ekipą. Draugų iš Vilniaus pagalba sustiprinta mūsų komanda iškovojo pagrindinį turnyro prizą – „Pavasario taurę 2026“.

           Sveikiname visus dalyvius ir dėkojame svečiams už gražią sportinę kovą, bendrystę bei puikią varžybų atmosferą!

GERIAUSI REZULTATAI ASMENINĖJE ĮSKAITOJE:

  • AM-1 klasėje: Eimantas Žebrauskas – III vieta;

  • AM-2 klasėje: Arminas Maziliauskas – II vieta;

  • Class 2.11 Junior: Lukas Januškevičius – I vieta;

  • Class III B Junior: Lukas Januškevičius – II vieta;

  • AeroRitmas klasėje: Lukas Januškevičius – I vieta;

  Arminas Maziliauskas – II vieta;

  • E-1 Diesel klasėje: Arminas Maziliauskas – III vieta;

  • E-1 Junior klasėje: Arminas Maziliauskas – III vieta;

  • E-2 Diesel klasėje: Arminas Maziliauskas – I vieta;

Jonas Maziliauskas – II vieta;

  • E-2 Junior klasėje: Eimantas Žebrauskas – I vieta;

Lukas Januškevičius – II vieta;

  • Temp klasėje: Arminas Maziliauskas – I vieta;

  • Matas Vaičiulis – II vieta;

          „Pavasario taurė 2026“ tapo puikia naujojo sezono pradžia. Džiaugiamės sportininkų pasiekimais ir tikimės, kad sėkmingas startas įkvėps dar ne vienai pergalei būsimose varžybose.

          Kviečiame visus technikos ir konstravimo entuziastus prisijungti prie automodeliuotojų būrelio. Čia galėsite ne tik susipažinti su automodelių sportu, bet ir patys kurti, tobulinti modelius bei dalyvauti varžybose.

Būrelio vadovas – Raimondas Kochanauskas

KULTŪROS PASAS. ORIENTACINIS ŽAIDIMAS „PAŽINK BIRŠTONĄ AKTYVIAI“

          Birželio 4 d. 6 klasės mokiniai dalyvavo orientaciniame žaidime „Pažink Birštoną aktyviai“. Šeštokai susipažino su Birštono kurortu ir jo istorija, pajuto šio miesto išskirtinumą bei išbandė rogučių trasą „Pramogų kalnas“,  aplankė aukščiausią apžvalgos bokštą. Žaidimo metu trys komandos, atlikdamos išmanias ir kūrybiškai parengtas užduotis, ieškojo unikalių kurorto turizmo, kultūros ir sveikatinimo objektų bei vietovių. Gavę kūrybines, logines ar edukacines užduotis, dalyviai turėjo išsiaiškinti, koks kurorto objektas ar simbolis yra užšifruotas, ir jį surasti.

          Birštone mokiniai patyrė įdomių iššūkių, netikėtumų ir smagių atradimų. Dalyviai ne tik praplėtė savo žinias apie Birštoną, bet ir aktyviai bei turiningai praleido laiką.

Klasės vadovė Laimutė Litvinskienė

  © 2026. Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija. Visos teisės saugomos.

Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.