Prieinamumo įrankis

                 Pagrindinis Puslapis  Ieškoti El. Paštas Mokyklos telefono numeris  Svetainės struktūra                                                                                                             Gimnazijos facebook nuoroda Google maps nuoroda Versija neįgaliesiems Informacija gestų kalba Informacija lengvai suprantama kalba

Open menu

STEAM PAMOKA " FILTRUOJAME VANDENĮ“

           STEAM pamokos metu 7 klasės mokiniai atliko praktinį eksperimentą – gamino vandens filtrus ir tyrinėjo, kaip vyksta vandens filtravimo procesas. Naudodami įvairias medžiagas mokiniai kūrė filtravimo sistemas, per kurias leido nešvarų vandenį, stebėjo vykstančius pokyčius, lygino rezultatus ir analizavo, kurios medžiagos geriausiai sulaiko nešvarumus. Šios veiklos metu mokiniai susipažino su vandens valymo principais ir suprato, kodėl švarus vanduo yra vienas svarbiausių žmogaus gyvybei reikalingų išteklių. Praktinė užduotis leido geriau suvokti, kaip veikia filtravimo procesai, naudojami tiek buityje, tiek pramonėje, siekiant pagerinti vandens kokybę. Pamoka buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga ugdant įvairias kompetencijas. Mokiniai lavino kritinį mąstymą, problemų sprendimo gebėjimus, kūrybiškumą, mokėsi planuoti veiklą, dirbti komandoje, stebėti, analizuoti ir daryti išvadas remdamiesi gautais rezultatais. Tokia veikla skatina smalsumą, domėjimąsi gamtos mokslais ir padeda geriau suprasti aplinkoje vykstančius procesus. Be to, vandens filtravimo principų pažinimas yra susijęs ir su praktiniais gyvenimo įgūdžiais. Supratimas, kaip galima išvalyti vandenį nuo dalies nešvarumų, gali būti naudingas keliaujant, stovyklaujant ar susidūrus su netikėtomis situacijomis. Todėl ši STEAM pamoka tapo dar vienu žingsniu ugdant mokinių savarankiškumą, atsakomybę ir gebėjimą pritaikyti mokslo žinias realiame gyvenime. Mokytis per patirtį, eksperimentuoti ir ieškoti sprendimų – tai vertingi įgūdžiai, kurie gali praversti ne tik mokykloje, bet ir kasdienybėje.

RUNDALE – RYGA - BAUSKE

           Birželio 1 d. I- III g. klasių mokiniai vyko susipažinti su Latvijos kultūra, istorija ir gamta. Pirmiausiai aplankėme Rundales rūmus. Rūmuose yra 138 kambariai. Vertingiausios rūmų salės: Baltoji, Karūnavimo, Paauksuotoji, Rožių, taip pat Didžioji galerija prabangiai dekoruotos barokiniu bei rokokiniu dekoru. Rūmų sodas ir parkas yra didžiausi baroko ir rokoko laikotarpio Latvijoje. Kelionę tęsėme Rygoje. Gidė papasakojo daug įdomių istorijų apie Latvijos sostinę. Apžiūrėjome žymiausias Rygos vietas, grožėjomės miesto architektūra ir senamiesčio jaukumu. Bauskes pilis pradėta statyti 1443m., kai Vokiečių ordinas, pabūgęs sustiprėjusios Lietuvos didžiosios kunigaikštystės pradėjo stiprinti savo valstybės pietines sienas. Senoji renesanso stiliaus pilis baigta 1456 m.

          Kelionė buvo ne tik įdomi, bet ir turininga – praplėtėme savo žinias apie Latvijos istoriją, kultūrą ir lankytinas vietas bei patyrėme daug smagių įspūdžių. Visi grįžome kupini gerų emocijų ir gražių prisiminimų.

SOCIALIZACIJOS RENGINYS „NES BENDRAUTI GERA“

          Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos 6 ir 8 klasių mokiniai dalyvavo jau tradicija tapusiame Kauno rajono vaikų ir jaunimo socializacijos renginyje „Nes bendrauti gera“. Šios programos tikslas - formuoti teigiamas programos dalyvių sveikos gyvensenos nuostatas ir bendravimo įgūdžius. Renginyje dalyvavo mokiniai iš įvairių Kauno r. bendrojo ugdymo įstaigų. LSU studentai suorganizavo aktyvias ir mokinius įtraukiančias veiklas: Muay Thai treniruotės, tinklinis kitaip, judriuosius žaidimus ir irklavimo pamokas. Mokiniai ne tik sportavo, bet ir bendravo su kitų mokyklų mokiniais, taip pat turėjo galimybę sutikti žymius krepšininkus – Renaldą Seibutį ir Joną Mačiulį.

Socialinė pedagogė Silvija Nekrošienė

IŠVYKA Į ZOOLOGIJOS SODĄ

          „Peliukų“ grupės vaikai smagiai praleido dieną Kauno zoologijos sode, kur kartu šventė savo draugų priešmokyklinukų išleistuves. Mažieji turėjo progą ne tik pasidžiaugti gražia švente, bet ir pamatyti įvairius gyvūnus, pasivaikščioti po zoologijos sodą bei smagiai pabendrauti su draugais. Po pasivaikščiojimo visi susirinko į jaukų pikniką pavėsinėje. Vaikai vaišinosi gardžiomis bulvytėmis fri su vištienos nagetsais, skanavo spurgytes ir dalijosi gera nuotaika. Išvykos metu netrūko juoko, žaidimų ir šiltų akimirkų. Tai buvo ypatinga diena, kupina draugystės, smagių įspūdžių ir gražių atsisveikinimo akimirkų priešmokyklinukams žengiant į naują etapą – mokyklą.

PASKUTINIS SKAMBUTIS

           Praėjusį penktadienį gimnazijoje tvyrojo ypatinga nuotaika – čia nuaidėjo paskutinis skambutis abiturientams, žymintis svarbaus gyvenimo etapo pabaigą ir naujo kelio pradžią. Ši diena buvo kupina prasmingų akimirkų, šiltų žodžių, prisiminimų ir viltingų žvilgsnių į ateitį. 

            Šventinė diena prasidėjo abiturientų atvykimu į gimnaziją. Juos šiltai pasitiko pirmokai ir visa gimnazijos bendruomenė. Mažųjų mokinių šypsenos, gėlės ir nuoširdūs sveikinimai sukūrė jaukią bei jautrią atmosferą, priminusią, kad mokykla yra vieta, kur susitinka skirtingos kartos, o tradicijos perduodamos iš vienų mokinių kitiems. Laikydamiesi gražios ir jau tradicija tapusios iniciatyvos, dvyliktokai gimnazijai padovanojo suolelį. Iškilmingos ceremonijos metu jis buvo atidengtas mokyklos teritorijoje ir tapo simboliniu abiturientų palikimu ateities kartoms. Tikimasi, kad šis suolelis ilgus metus primins apie šių metų laidą, jos bendrystę, svajones ir mokykloje praleistus metus. Po atidengimo ceremonijos abiturientai išskubėjo į savo paskutinę pamoką. Tai buvo ypatinga akimirka, leidusi dar kartą prisiminti mokyklinius metus, mokytojus, draugus ir visas patirtis, lydėjusias per dvylika mokslo metų. Gimnazijos aktų salėje prasidėjo iškilminga paskutinio skambučio šventė. Joje dalyvavo mokyklos bendruomenė, mokytojai, tėvai, draugai ir svečiai. Abiturientus sveikino gimnazijos administracija, linkėdama drąsiai žengti į ateitį, neprarasti smalsumo, tikėjimo savimi ir visada prisiminti savo gimnaziją. Nuoširdžių žodžių negailėjo ir tėvai, kurie dėkojo mokytojams už rūpestį, kantrybę ir indėlį ugdant jų vaikus. Draugai ir bendruomenės nariai linkėjo sėkmės laikant brandos egzaminus, siekiant svajonių ir kuriant savo gyvenimo kelią. Direktorius padėkos raštais apdovanojo abiturientus, kurie buvo aktyvūs konkursų, renginių dalyviai, visuomeniški, bei pilietiški mokiniai.

          Vienas laukiamiausių šventės momentų – tradicinis šauniausio abituriento apdovanojimas. Šį prizą kasmet įsteigia Prano Dovydaičio giminaičiai, taip puoselėdami prasmingą tradiciją ir skatindami jaunus žmones būti aktyviais, atsakingais bei pilietiškais bendruomenės nariais. Šiemet giminaičiams atstovavo Rimantas Dovydaitis, kuris pasveikino abiturientus ir įteikė apdovanojimą labiausiai pasižymėjusiam laidos mokiniui. Paskutinio skambučio šventė tapo ne tik atsisveikinimu su mokykla, bet ir padėka visiems, kurie lydėjo abiturientus jų augimo kelyje. Tai diena, kai susilieja džiaugsmas, jaudulys ir nostalgija. Uždarydami vieną gyvenimo knygos skyrių, abiturientai atsiverčia naują – kupiną galimybių, iššūkių ir svajonių išsipildymo.

VISOS DIENOS MOKYKLOS MOKINIAI - GREITUMINIŲ AUTOMODELIŲ DIRBTUVĖSE

          Gegužės 29 d.  Visos dienos mokyklos mokiniai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti  greituminių automodelių dirbtuvėse, kur susipažino su techninės kūrybos pasauliu. Vaikai ne tik stebėjo įvairius  modelius, bet ir sužinojo, kaip jie kuriami, valdomi bei ruošiami varžyboms.

          Dirbtuvių vadovas Raimondas  Kochanauskas mokiniams papasakojo apie  greituminių automodelių istoriją, naudojamas medžiagas ir pagrindinius konstravimo principus. Didžiausią įspūdį vaikams paliko galimybė iš arti pamatyti modelių demonstracinius modelius, bei patiems išbandyti kai kuriuos modeliavimo elementus.

          Mokiniai aktyviai dalyvavo veiklose, uždavinėjo klausimus ir domėjosi technikos naujovėmis. Tokia  pažintis skatina kūrybiškumą, smalsumą ir padeda atrasti naujus pomėgius.

          Apsilankymas  greituminio automodelių  dirbtuvėse paliko daug gerų emocijų ir įkvėpė mokinius domėtis inžinerija bei technine kūryba.

Jolanta  Girdauskienė, Diana Korsakienė, Nida Šukauskienė

PRADINIŲ KLASIŲ PROJEKTINĖ DIENA RAUDONDVARYJE

          Gegužės 29 d A. ir A. Kriauzų pradinėje mokykloje vyko pradinių klasių projektinė diena „Maži darbai-didelė Lietuva", kurios tikslas – ugdyti mokinių pilietiškumą, meilę savo kraštui ir skatinti domėjimąsi Lietuvos istorija, kultūra bei tradicijomis. Renginio metu mokiniai dalijosi savo mintimis apie Lietuvą, jos grožį ir svarbiausias vertybes. Konferencijoje dalyvavo ir savo pranešimą „Aš ir mano Lietuva“ pristatė 3 klasės mokiniai SOFIJA ZALENSAITĖ IR ARMINAS ZAVADSKAS. Kalbėjo apie tai, kuo jiems brangi Lietuva, kokias tradicijas puoselėja šeimoje ir kodėl svarbu didžiuotis savo gimtine. Dėkojame tėveliams už suteiktą galimybę dalyvauti. Ačiū tariame už pakvietimą Kriauzų pradinei mokyklai. 

Mokytoja Jolanta Kasparavičienė

ORIENTACINĖS VARŽYBOS „IŠGELBĖK DRAUGĄ 2026’’

          Gegužės 28 dieną Kačerginės poilsiavietėje „Apuokynė“ vyko tradicinės edukacinės orientacinės varžybos „Išgelbėk draugą“, skirtos pirmosios pagalbos įgūdžių stiprinimui ir saugaus poilsio gamtoje žinių gilinimui. Jau penkioliktus metus šias varžybas organizuoja Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras. Renginyje dalyvavo 17 Kauno rajono mokyklų komandų, sudarytų iš 8–9 klasių mokinių. Varžybų dalyviai turėjo įveikti maždaug 3 kilometrų trasą ir surasti 10 kontrolinių punktų. Juose mokiniai atliko įvairias teorines bei praktines užduotis, susijusias su pirmosios pagalbos teikimu, saugiu elgesiu gamtoje ir komandiniu darbu. Džiaugiamės ir sveikiname mūsų gimnazijos I g. klasės komandą: Adriją Šliktaitę, Arminą Maziliauską, Darių Kryževičių, Jomantą Čepauską, Karolį Grigaitį, Medą Dobrovolskytę, Titą Bendiką ir Vanesą Astrauskaitę, iškovojus garbingą II vietą.

          Šios varžybos dar kartą įrodė, kad žinios, greita reakcija ir stiprus komandinis darbas yra raktas į sėkmę.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė E. Bučienė

KULTŪROS PASO EDUKACIJA ,,LAISVASIS KAUNAS’’

          Gegužės 27 d. IV g. klasės mokiniai dalyvavo Kultūros paso edukacijoje-orientaciniame žaidime ,,Laisvasis Kaunas“. Ši edukacija nebuvo įprasta - jos metu mokiniai, virtualioje pokalbių grupėje sekdami virtualaus gido Braino užuominas ir atlikdami įvairias užduotis, ieškojo su laisve susijusių objektų Kauno mieste. Edukacijos metu abiturientai ne tik įveikė apie 2,5 km. maršrutą, bet ir gilino supratimą apie laisvės svarbą – Tėvynės, žodžio, kūrybos, asmens ir kitų laisvių prasmes. Virtualus žaidimo formatas visus aktyviai įtraukė, skatino bendradarbiavimą, orientacinius gebėjimus bei kūrybišką mąstymą. 

Klasės kuratorė G. Pūrė

ETNOKULTŪROS KONKURSAS „IŠ TAUTOS SKRYNIOS“

          7 klasės mokiniai dalyvavo etnokultūros konkurse „Iš tautos skrynios“, kuriame gilino žinias apie lietuvių tautos tradicijas, papročius, dainas, šokius ir kultūrinį paveldą. Konkurso metu mokiniai dirbo komandoje, atsakingai atliko užduotis, stebėjo kitų komandų pasirodymus ir įgijo vertingos patirties. Džiugu, kad mūsų septintokai aktyviai įsitraukė, stengėsi ir gražiai atstovavo gimnazijai. Dėkojame mokiniams už pastangas, atsakingumą ir komandinį darbą, o tėveliams – už palaikymą. 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gabrielė Aminovaitė

  © 2026. Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija. Visos teisės saugomos.

Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.