• Kategorija: Apie mus
  • Peržiūros: 5071

Gimnazijos tradicijos

Gimnazijos tradicijos

 

Jau M. Daukša savo „Prakalboje į malonųjį skaitytoją“ teigė, jog kiekviena tauta, valstybė turi saugoti savo papročius bei tradicijas. Tradicijos – tai tarsi santaka, kurioje dabartis susitinka su praeitimi, tai lyg tiltas, ant kurio stovėdami matome laiko upės tėkmę ir jos veidrody atsispindinčius save... Visos šeimos privalo puoselėti tai, kuo gyveno, ką vertino ir puoselėjo mūsų tėvai bei seneliai. O mokykla – lyg viena didelė šeima. Ir pamatas, ant kurio kuriame savo ateitį, su brangiais prisiminimais, šventėmis ir papročiais, perduodamais vienos kartos kitai. Tradiciniai renginiai skatina atsigręžti, atsistoti vienoje rikiuotėje su buvusiais, pasimokyti iš jų, sykiu parodyti, kuo mes esame juos pranokę, padeda suprasti, kas laikina, o kas amžina...

 

Mūsų mokyklos tradicijos kuriamos jau beveik šešis dešimtmečius. Vienos šventės, papročiai prigyja ir tampa tradiciniais renginiais, kiti – savaime numiršta, dar kitus kuriame, ir jie tampa tradiciniais. Bet, kaip ir kiekvienoje šeimoje, yra tokių tradicijų, kurios puoselėjamos įgauna vis naujų atspalvių. Saugodami ir puoselėdami tradicijas mes vis ieškome kelių, kuriais po mūsų norėtų eiti kiti...


Mokyklos tradicijos:

Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metus pradedame šv. Mišiomis Čekiškės švč. Trejybės bažnyčioje.  Šios mišios aukojamos už  mokyklos mokinius, mokytojus bei tuos mūsų bendruomenės narius, kurie išėjo anapilin.

Adventas. Jau tradicija tapo tai, kad adventą pradedame adventinės žvakės įžiebimu. O adventas užbaigiamas literatūrine kompozicija miestelio bažnyčioje. Tokia gražia tradicija suvienijame mokyklos, miestelio bei apylinkių bendruomenes, iš kurių į mokyklą ir ateina kiekvienas būsimas tradicijų puoselėtojas.

Kalėdų karnavalas. Tai itin gilias tradicijas turintis mokyklos renginys, kurį kasmet organizuoja mokyklos vyriausieji – dvyliktokai. Šį renginį itin mėgsta bei jo laukia visa Čekiškės bendruomenė. Tai šventė, į kurią susirenka ir jaunas, ir vyresnis Čekiškės apylinkių gyventojas.

Užgavėnės.  Tradicinis mokyklos renginys, kurio metu stengiamasi visų vaikų širdelėse įžiebti meilę tradicijoms. Tai labai smagus renginys 1-7 klasių mokiniams, primenantis, kad džiaugsmas, šėlionės – neatsiejama kiekvieno vaiko kasdienybės dalis.

Šimtadienis. Tradicinis vienuoliktokų – dvyliktokų uždaras vakaras, primenantis, kad nerūpestinga vaikystė jau praeina ir laikas pagalvoti apie ateitį, artėjančius egzaminus, atsisveikinimą su brangia mokykla.

Tradicinis bėgimas. Minėdami Kovo 11-ąją mokiniai dalyvauja tradiciniame bėgime iš Pr. Dovydaičio sodybvietės į mokyklą.

Paskutinis skambutis. Kasmetė šventė dvyliktokams, pradedama Čekiškės miestelio bažnyčioje meldžiant Dievo malonės abiturientams.

Mokykloje jau tradicija tapo minėti iškilias valstybės šventes: Sausio 13-ąją, Vasario 16-ąją. Dešimtokai kasmet švenčia Dvidešimtadienį, o pradinukai – Abėcėlės šventę. Baigdami ketvirtą klasę mokinukai, jų mokytojos bei tėveliai rengia atsisveikinimo šventę. Daug dėmesio sulaukia Kaziuko mugė, o minint Motinos dieną mokykloje organizuojama Meno ir kūrybos šventė.

Baigiantis mokslo metams  kasmet organizuojama Turizmo diena, kai mokiniai kartu su mokytojais varžosi įvairiose sportinėse rungtyse, kartu verda skautišką košę bei ilsisi prie Dubysos.

 

Švęsdami mes saugome mokyklos paveldą, mokome augančią kartą gerbti tradicijas bei puoselėjame meilę tėvynei bei artimui. Taip tampame artimesni vieni kitiems, geriau pažįstame šalia esantį. O dalydamiesi džiaugsmais tampame atviresni.

 

© 2024 All rights reserved

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija