PASKAITA APIE PSICHOAKTYVIAS MEDŽIAGAS

          Gegužės 14 d. gimnazijoje lankėsi lektorius Darius Joneikis, judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriaus pirmininkas. Gimnazijos mokiniams papasakojo apie el. cigarečių vartojimo naujas tendencijas ir grėsmes, narkotinių medžiagų daromą žalą organizmui, jų ilgalaikį poveikį, taip pat teisines pasekmes. Lektorius mokiniams pademonstravo rūkančio žmogaus plaučius, imitacinę vėžiu sergančio žmogaus burną. Taip pat buvo parodytas indas su dervomis, liekančiomis žmogaus plaučiuose per metus laiko kasdien surūkius po pusę pakelio cigarečių. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti akinius, kurie imituoja apsvaigimo nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų poveikį, įvertinti kokį pavojų kelia neblaivus ir apsvaigęs žmogus. Tiesios linijos testą įveikti sekėsi sunkiai! Mokiniams dar kartą buvo priminta, kad elektroninės cigaretės yra tabako gaminys (draudžiamas nepilnamečiams) ir didžiausias pavojus kyla, kai elektroninėse cigaretėse atsiranda naujosios narkotinės medžiagos.

          Paauglystės laikotarpiu, kuris susijęs su rizika ir eksperimentavimu, įskaitant psichoaktyvių medžiagų vartojimą, lektorius skatino ,,netestuoti“ savo kūno narkotinėmis medžiagomis, pagalvoti  apie elektroninių cigarečių vartojimo žalą ir ilgalaikį jų poveikį. Visiems  palinkėjo priimti  tinkamus sprendimus. Kiekvienas žmogus yra atsakingas už savo sprendimus ir gali atsisakyti žalingų įpročių, jeigu tik nori.

Soc. pedagogė Silvija Nekrošienė

MOKSLO ŽINIŲ DIENA

          Lietuvos mokslų akademijos (LMA) skyrius „Mokslininkų rūmai“ pakvietė mūsų gimnazijos vyresniųjų klasių moksleivius ir pedagogus jungtis į  nemokamas „Mokslo žinių dienas“.  Gegužės 13 d. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijoje lankėsi akademikas, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto dekanas prof.  Aivaras Kareiva. Malonu buvo sužinoti, kad akademiko giminės šaknys iš netoliese esančio kaimelio Dokiai.  

          Atvykęs į gimnaziją Aivaras Kareiva  pristatė savo išleistą knygą „Nuostabusis cheminių elementų pasaulis“  ir glaustai supažindino su cheminių elementų atsiradimų istorijomis, jų paplitimu bei resursais gamtoje, svarbiausias jų panaudojimo žmonijos kasdieniniame gyvenime ypatumais. 

          Po paskaitos akademikas pasivaikščiojo po gimnazijos erdves ir pasidžiaugė, kad nedidelio miestelio vaikai turi tokias puikias sąlygas ugdymui(si). 

          Nuoširdžiai dėkojame svečiui už skirtą laiką, bendrystę, padovanotas knygas ir ateityje tikimės dar ne vieno gražaus susitikimo.

STIPRI MINTIS - KELIAS Į SVEIKĄ GYVENSENĄ

          Gegužės 10 dieną gimnazijoje lankėsi vaikų pagalbos linijos savanorės. Jos supažindino mokinius su „Vaikų linijos” vykdoma veikla ir teikiama pagalba vaikams. Pristatymo metu vyko diskusija apie psichoaktyvių medžiagų žalą, buvo analizuojamos įvairios situacijos, atliekamos praktinės užduotys, stiprinančios sąmoningumą ir skatinančios atsisakyti psichoaktyvių medžiagų. Jų prevencija susijusi ne tik su tuo, kiek mes daug žinome apie šias medžiagas, bet ir su gebėjimu pasirinkti sveikesnį bei geresnį gyvenimo būdą. Vaikų pagalbos linijoje dirbantys savanoriai skatina  nepasiduoti aplinkos įtakai, ugdyti valią ir atsisakyti psichoaktyvių medžiagų vartojimo. 

Dėkojame savanorėms už mokymus ir linkime sėkmės šioje prasmingoje veikloje!

Soc. pedagogė Silvija Nekrošienė

PRADINUKŲ EKSKURSIJA PO ANYKŠČIŲ KRAŠTĄ

          Gegužės 9 d. mūsų gimnazijos pradinukai keliavo po Anykščių kraštą. Aplankėme Šeimyniškėlių piliakalnį, dalyvavome edukacinėje veikloje, susipažinome su buvusios pilies istorija. Išbandėme save Lajų take, pasivaikščiojome medžių viršūnių lygyje. Išgirdome padavimą apie  Puntuko akmenį. Pabuvojome Angelų muziejuje. Kiekvienas radome paslaptingą  angelą, kuris išpildo norus. Drąsiausieji užlipo 186 laiptelius į apžvalgos aikštelę, kuri yra  Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte. Sužinojome, kad ant Liudiškių kalvos stovi Laimės žiburys, tai  paminklas J. Biliūnui. Patobulinome pažinimo, kultūrinę, komunikavimo , pilietiškumo kompetencijas.

Pradinių klasių mokytoja D. Korsakienė

MOKINIŲ ŽYGIS “SUKAMĖS RATU”

          Gimnazijoje tęsiantis projektui „Stipri mintis-stiprus kūnas“ gegužės 9 dieną vyko žygis “Sukamės ratu”, kuriame dalyvavo 14 mokinių iš 5-8 ir I g. klasių. Psichoaktyvios medžiagos labai populiarios tarp jaunų asmenų ir paauglių. Šis asmens raidos laikotarpis yra rizikos laikotarpis, kuomet padidėja psichoaktyvių medžiagų vartojimo rizika. Žygis – viena iš prevencinių priemonių, skatinančių sveiką ir pozityvią asmens socializaciją.

          Savo kelionę pėsčiomis mokiniai pradėjo Kulautuvoje, o baigė Paštuvoje prie Paštuvos Basųjų karmeličių vienuolyno (atstumas 8 km.). Žygio metu mokiniai sudalyvavo dar ir orientacinėse varžybose, kuris vyko Kulautuvos parke. Pasiskirstę komandomis per trumpą laiką mokiniams teko surasti kuo daugiau nurodytų daiktų iš pateikto sąrašo, atsakyti į klausimus. Per visą kelionės laiką mokiniai patyrė daug gerų ir pozityvių emocijų, išmoko dirbti komandose, suprasti ir atjausti vieni kitus. Pasibaigus žygiui, visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, o gimnazijos direktorius visus žygio dalyvius pavaišino ledais.

Soc. pedagogė Silvija Nekrošienė

SPAUDOS ATGAVIMUI - 120

          Gegužės 7 d. minėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos 120-ąsias metines bei dalyvaudami akcijoje „Lietuva skaito“ 1 – 4, 5, 7 ir I g. klasių mokiniai vieną pamoką skaitė pasirinktą knygą, o 8 ir IV g. kl. mokiniai dalyvavo tradicinėje virtualioje Lietuvių kalbos draugijos viktorinoje. Didžiulė vertybė laisvai kalbėti, skaityti, rašyti. Džiaugiamės ir dėkojame, kad visi kartu puoselėjame lietuvišką žodį, kuriame pilietišką visuomenę, skleidžiame gimtąją kalbą.

 

FAST HEROJAI‘‘ PROGRAMA

          Mūsų gimnazijos mokiniai prisijungė prie iniciatyvos, kurios metu vaikai dovanos savo Senjorams Herojams nuostabią dovaną – žinias, kurios vieną dieną gali išgelbėti jiems gyvybes. ,,Fast Herojai’’ programoje aktyviai dalyvavo tiek 2kl. mokiniai, tiek jų tėveliai. Šią insulto organizacijos remiamą programą sukūrė Makedonijos universiteto švietimo ir socialinių mokslų fakultetas kartu su iniciatyva ,,Angels‘‘.

          Programos tikslas - suteikti visai šeimai žinių apie insulto požymius ir išmokyti, kad juos pastebėjus reikia nedelsiant skambinti numeriu 112.

          Interaktyvi – edukacinė programą vyko 5 savaites, t. y., kiekvieną savaitę po 1 užsiėmimą. Dalyvaudami programoje vaikai išmoko įsiminti 3 svarbiausius insulto požymius susiedami juos su pagalbos numeriu 112.

          Taigi mokydami vaikus svarbiausių insulto požymių ir to, ką reikia daryti jiems pasireiškus, bei patikėdami jiems šią ,,Misiją‘‘ perduoti žinias savo šeimoms, galime padėti išgelbėti mylimus senelius ar vyresnio amžiaus artimuosius.

          Nepamirškime, įtarus insultą, kvieskime greitąją medicininę pagalbą numeriu 112. ,,Kartu mes galime išgelbėti pasaulį – kaskart po vieną Senjorą Herojų!’’

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Enrika Bučienė

MOTINOS DIENA

Ant savo rankų Tu mane pakėlei,

Ir nieks manęs išplėšti negalės…

 Tu pirmąkart parodei saulės spindulėlį

Ir baltą pienės pūką ant žolės…

          Motinos diena – šventė, skirta pagerbti mamas. Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Tai – viena gražiausių pavasario švenčių, turinčių gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – mamytei. Motinos diena ne šiaip sau švenčiama pavasarį – motina tapatinama su žeme. Kaip ji išaugina vaikus,  taip žemė išaugina derlių. Taigi pavasarį, kai garbinama žemė, kad būtų derlinga, nepamirštamos ir motinos.  

          Gimnazijos PUG ir 1-4 klasių mokiniai pavasarinių gėlių žiedus, šypsenas, koncertą skyrė mieloms Mamoms, Močiutėms, svečiams. Vaikai vaidino, deklamavo, dainavo ir šoko. Laimingi žmonės, kada jų mamos šypsosi...

2 klasės mokytoja Jolanta Girdauskienė

NACIONALINĖ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ -2024

          Tiesiog praskriejo 24-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė  „Europos šeimoje“, skirta Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui paminėti. Bibliotekoje mokiniams vyko įvairios veiklos ir užsiėmimai. Pradinių klasių mokiniai spalvino gerumo paukštelius, kurių snapeliuose ES šalių vėliavos. Jie skaitė, iliustravo europiečių autorių pasakas, žaidė kompiuterinius žaidimus, kurie praplečia žinias apie Europos Sąjungą. Pamokose bibliotekoje (mokyt. L. Šukytė) 5 ir 6 klasės mokiniai burtų keliu traukė Europos Sąjungos šalį, apie kurią reikėjo teko surasti kuo daugiau informacijos ir ją pristatyti klasės draugams. I g. klasės mokiniai per literatūros pamoką (mokyt. L. Litvinskienė) atliko tiriamąją veiklą: pristatė perskaitytas knygas, kurias parašė ES gyvenantys rašytojai, parengė parodą iš bibliotekoje rastų grožinės literatūros knygų, kurių pavadinime minimos Europos šalys, miestai, europiečių tautybės bei pasitikrino žinias apie ES, atlikdami testą.

          Mokinių pagaminti gerumo paukšteliai linki taikos, ramybės ne tik Lietuvai, bet ir  į visai ES šalių šeimai.

PROJEKTAS „ATGAL Į MOKYKLĄ“

          Gimnazijoje viešėjo Gabija Veličkaitė iš Užsienio reikalų ministerijos.  Kalbėjome apie Lietuvos narystę  ES ir NATO.

© 2024 All rights reserved

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija