LITERATŪRINĖ POPIETĖ, SKIRTA TARPTAUTINEI VAIKŲ KNYGOS DIENAI

Kiekvieną balandžio 2 dieną – tuomet, kai gimė garsusis pasakininkas Hansas Christianas Andersenas, – visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, suvienijanti visus pasaulio vaikų literatūros skaitytojus. Ji nuo 1967 m. kasmet kviečia švęsti skaitymo malonumą.

Šią dieną paminėti nuotoliniu būdu susitiko Raseinių r. Ariogalos gimnazijos ir Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos septintokai ir keletas aštuntokų. Pirmąjį susitikimą Ariogalos gimnazijoje etnokultūros popietėje priminė akimirkos užfiksuotos nuotraukose. Antrasis bendras renginys, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai, paskatino prisiminti mylimiausius pasakų personažus, įsimintiniausias vaikystės knygas Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos septintokų video pristatymuose ,,Aš skaiTAU” ir ,,20 akimirkų bibliotekose”. Savo kūrybos odes mėgstamiausios knygos herojui pristatė Arijana Škarnulytė, Ugnė Tamošaitytė, Rusnė Paznokaitė. Savo sukurtus eilėraščius skaitė Ugnė Klasauskaitė, Vytė Račkutė, Aira Klangauskaitė, o prozą – Viktorija Viršilaitė ir Skaistė Klizaitė. Skaitymas – kasdienybė, o kurti poeziją ar prozą imasi talentingi mokiniai.

Nekyla abejonių, kad skaityti verta ir naudinga tiek vaikams, tiek paaugliams, todėl mokiniai rekomendavo bendraamžiams patikusią perskaitytą knygą ir sudarėme populiariausių dešimtuką:

  1. J. K.Rowling septynių fantastinių romanų serija ,,Haris Poteris”
  2. I. Fisher ,,Vadovauja pašėlusi auklė”
  3. H.Paulen ,,Bitės”
  4. Platonas ,,Valstybė”
  5. W.Whitmanas ,,Žolės lapai”
  6. R.Šepetys ,,Tarp pilkų debesų”
  7. L.Gounelle ,,Žmogus, kuris norėjo būti laimingas”
  8. L. Gounelle ,,Dievas visada keliauja incognito“
  9. D. Walliams „Klastinga tetulė“
  10. R. Šepetys ,,Druska jūrai”

Dviejų gimnazijų bendraamžiams pasikeisti mintimis apie skaitymą ir mokinių kūryba buvo įdomi ir nekasdieniška patirtis. Lauksime kito susitikimo!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Litvinskienė

 

 

Joomla templates by a4joomla