Karjeros centras

Karjeros centras

Biblioteka

Biblioteka

Valgykla

Valgykla

Projektinė veikla

Vykdomi projektai

Teisinė informacija

Teisės aktai

Nuorodos

Nuorodos

PrisijungtiIeškoti

Statistika

OS : Linux m
PHP : 5.3.3
MySQL : 5.0.95
Laikas : 22:10
Caching : Išjungta
GZIP : Išjungta
Nariai : 3
Turinys : 920
Nuorodos : 7
Turinio peržiūrėjimai : 1369099
Designed by:
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija

„100 LIETUVOS MOKYKLŲ x 100 ŠIMTMEČIO PROGRAMAVIMO VALANDŲ“ PROJEKTAS
Antradienis, 2018 Spalis 02 21:12
 

Rugsėjo 25 dieną  mūsų gimnazijos 6-8 klasių mokiniai dalyvavo „100 Lietuvos mokyklų x 100 Šimtmečio programavimo valandų“ projekte. Projekto mentoriai pristatė įvairiausias galimybes technologijų industrijoje. Programuodami mokiniai pažino atliko specialiai Lietuvai sukurtas užduotis, įkvepiančias pažinti modernios Lietuvos šimtmečio įvykius ir herojus. Jaunieji kūrėjai turėjo įveikti nemažai iššūkių: atkurti S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą, suprogramuoti lietuvių liaudies šokio judesius, surikiuoti žmones į Baltijos kelio grandinę, pakartoti Rūtos Meilutytės rekordinį plaukimą.

Ingrida Subačienė, IT mokytoja metodininkė


 
EUROPOS KALBŲ DIENA
Pirmadienis, 2018 Spalis 01 21:53
 

Rugsėjo 26 dieną visoje Europoje buvo paminėta Europos kalbų diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į žemyno kalbų įvairovę. O ji didelė: per 200 Europos kalbų, 24 oficialios ES, apie 60 regioninių bei mažumų kalbų ir dar daugiau, kuriomis kalba iš kitų pasaulio vietų atvykę žmonės. Europos kalbų dienos minėjimo tikslas – skatinti toleranciją ir sąmoningumą kitų kalbų ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę ir paraginti bet kokio amžiaus žmones mokytis kalbų.

Lietuvių kalbos mokytojų iniciatyva mūsų gimnazijoje  rytą visus pasitiko akcentas – Europos kalbų dienos plakatas, pritvirtintas ant  kiekvieno kabineto durų. Visos lietuvių kalbos pamokos buvo skirtos šiai dienai paminėti. 5-7 klasių mokiniai piešė kalbos ženklą, kūrė eilėraštukus apie kalbą. 8-IV gimnazijos klasių mokiniai pildė individualius užduočių lapus. Atlikdami gramatines užduotis jie rado išsamius atsakymus į klausimą „Ar liks pasaulyje tik viena kalba?“, sužinojo apie nykstančias ir atgaivintas kalbas, žinomiausius poliglotus. II gimnazijos klasėje vyko integruota lietuvių ir anglų kalbos pamoka „Graikų mitai ir iš jų kilę posakiai“.

Buvęs Pietų Afrikos Prezidentas Nelsonas Mandela yra pasakęs: „Jei kalbėsite su žmogumi jam suprantama kalba, jis įsidės jūsų žodžius į galvą. Jei kalbėsite jo gimtąja kalba, jis įsidės jūsų žodžius į širdį“.

Lietuvių kalbos mokytojos L. Litvinskienė ir L. Šukytė


 
DAILĖS PAMOKA ,,KAIP KURIA ARCHITEKTAI?“.
Pirmadienis, 2018 Spalis 01 21:51
 

Rugsėjo 24 d. gerai nusiteikę 6 klasės mokiniai skubėjo į Čekiškės miestelio biblioteką, kurioje vyko netradicinė dailės pamoka ,,Kaip kuria architektai?“. Jos metu mokiniai sužinojo, kaip projektuoja šiuolaikiniai architektai ir turėjo galimybę praktiškai pritaikyti žinias dirbdami planšetiniais kompiuteriais Tinkercad aplinkoje bei kurdami daiktus 3D formatu.

Dailės mokytoja metodininkė Dalė Keliauskienė


 
PILIETINĖ INICIATYVA „ATMINTIES KELIAS“
Sekmadienis, 2018 Rugsėjis 23 18:46
 


           
Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. 1943 m. rugsėjo
23-iąja buvo likviduotas Vilniaus getas. Šiais metais minime 75-ąsias Vilniaus geto likvidavimo metines. Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų metų. Aplankėme žydų masinių žudynių vietą Jaučakių miške, padėjome akmenėlių, perskaitėme Čekiškės miestelio žydų pavardes.

 
NETRADICINĖS LIETUVIŲ KALBOS PAMOKOS 8-OJE KLASĖJE
Sekmadienis, 2018 Rugsėjis 23 18:43
 


          Gimnazijos kiemas. N-tąjį rugsėjį savo prinokusiais obuoliais skaičiuojantis sodas. Jame – suolelis. Tai vaizdas, daugelio mokinių matomas per kabineto langus...

          Kai kaitri rugsėjo saulė trukdo per pamoką susikaupti darbui, taip ir traukia visus, ten, į senąjį sodą, obels šešėlyje pasislėpti nuo karščio, pajausti gaivinantį vasarišką vėją... Kodėl gi  nepakeisti aplinką? Ši gimnazijos erdvė puikiausiai tinka skaityti lietuvių poetų eilėraščius apie meilę. Aštuntokai, pasiskirstę grupelėmis, skaitė tyliai ir balsu J. Degutytės ir P. Širvio eilėraščius, atsakė į užduotus klausimus, ieškojo meninių raiškos priemonių. Ne tik man, bet ir mokiniams po atviru dangum kažkaip kitaip, ypatingai suskambėjo ši meilės lyrika...
          Lyrika nėra ir negali būti nepriklausoma nuo žmogaus ir visuomenės, žmogaus ir gamtos. Į klausimą „Kaip ir kuo pasireiškia meilė?“ padėjo atsakyti gimnazijos psichologė Dalia Laurinavičienė, jau kitoje literatūros pamokoje šia tema ir vadovavusi aštuntokų diskusijai. Po truputį įsidrąsindami mokiniai reiškė nuomonę, dalinosi savo mintimis, meilės, grožio, pagarbos pavyzdžiais. Arnoldas, Augustė, Kamilė O. padėkojo už  įdomią pamoką.
          Tikriausiai šiandien niekas nedrįstų ginčytis, kad sudominti šiuolaikinį mokinį – nemenkas  iššūkis, bet kurio dalyko mokytojui, todėl naujausioje pedagoginėje literatūroje akcentuojamos netradicinės pamokos, kurios didina mokinių mokymosi motyvaciją.

                

Lietuvių kalbos mokytoja L. Litvinskienė


 
 
 
<< Pradžia < Ankstesn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > ir >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
 
 
 
 
 
 
 
http://www.tinklas.lt/