Karjeros centras

Karjeros centras

Biblioteka

Biblioteka

Valgykla

Valgykla

Projektinė veikla

Vykdomi projektai

Teisinė informacija

Teisės aktai

Nuorodos

Nuorodos

PrisijungtiIeškoti

Statistika

OS : Linux m
PHP : 5.3.3
MySQL : 5.0.95
Laikas : 18:49
Caching : Išjungta
GZIP : Išjungta
Nariai : 3
Turinys : 1092
Nuorodos : 7
Turinio peržiūrėjimai : 1948643
Designed by:
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija

VIKTORINA „TĖISĖ IR PAREIGA: LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO RINKIMAI 1920–1940 M.“ SEIME.
Ketvirtadienis, 2019 Gruodis 05 17:31
 

Mokiniai išbandė savo jėgas: komandinėje dalyvių rungtyje spręsdami testą, atlikdami logines užduotis ir dirbdami su istoriniais šaltiniais. Įdomiausia buvo kūrybinė užduotis kur reikėjo pagal pasirinktus metus, vietą ir partiją pasakyti rinkiminę kalbą. 

Teko atskleisti 1920–1940 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų reikšmę, rinkimų organizavimo ir piliečių atstovavimo teisinius ypatumus ir palyginti juos su 1990 m. vasario–balandžio mėn. vykusiais demokratiniais rinkimais į Lietuvos Parlamentą, taip pat sustiprinti žinias apie tuometę Lietuvos vidaus ir užsienio padėtį, paaiškinti rinkimuose dalyvavusių politinių partijų, visuomeninių organizacijų siekius ir jų politinį įgyvendinimą.


 
Ketvirtadienis, 2019 Gruodis 05 17:19
 

ŠAUNIAUSI PRADINUKAI
(I-ąjį trimestrą  baigę aukščiausiuoju lygiu):


1. Maziliauskaitė Miglė 1 kl. 

2. Nagreckytė Eva 1 kl.

3. Rekevičiūtė Urtė 1 kl.

4. Steponaitytė Vasarė 1 kl.

5. Dimaitė Liepa 2 kl. 

6. Kamarauskaitė Akvilė 2 kl. 

7. Leškutė Paulina 2 kl. 

8. Šaltys Augustas 2 kl.

9. Bendikas Titas 3 kl. 

10. Simonavičiūtė Emilija 3 kl.

11. Šliktaitė Adrija 3 kl.


TOP 10 GERIAUSIŲ I TRIMESTRO  2019-2020 M.M.

1.Nekrošius Nojus - 5 kl.- 9,90

2.Laurinavičiūtė Gabija - II g. kl. - 9,81

3.Girniūtė Viktorija - 5 kl. - 9,40

4.Sinkevičiūtė Ugnė - 5 kl. - 9,40

5.Kontrimaitė Goda - 5 kl. - 9,20

6.Šukauskas Audrius - 5 kl. - 9,20

7.Dimaitė Ieva - 6 kl. - 9,00

8.Klimavičius Arnas - 7 kl. - 9,00

9.Tovtkevičiūtė Goda - 8 kl. - 9,00

10.Kaminskaitė Kotryna - I g. kl. - 9,00

 
DOVANA GABIEMS MOKINIAMS – IŠVYKA Į SAREMOS SALĄ IR MOKSLO CENTRĄ TARTU
Antradienis, 2019 Gruodis 03 16:12
 

Gabių ir talentingų mokinių ugdymo tikslas – sukurti palankias sąlygas jiems gimnazijoje plėtoti savo prigimtinius gebėjimus. Siekiame, kad mokiniai galėtų atrasti ir patirti mokslo ir pasaulio pažinimo džiaugsmą, įgytų papildomų žinių ir gebėjimų rinktis tolesnio mokymosi galimybes. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais metais, gabūs mokiniai už savo pasiekimus įvairių mokslų srityse gavo puikią dovaną – kelionę į Saremos salą ir AHHA mokslo centrą Tartu mieste.

Labai ankstų lapkričio 30 – osios rytą dvidešimt du gimnazijos mokiniai ir jų mokytojai išvyko į kaimyninę Estiją. Apie pietus pasiekėme Virtsu uostą ir keltu kėlėmės į Muhu salą, po to – į didžiausią ir gražiausią Estijos salą – Saremą. Sužinojome, kad salos teritorijoje žmonės gyvena jau daugiau kaip aštuonis tūkstančius metų. Dėl savo ypatingos padėties ir izoliacijos ši sala yra išsaugojusi savo unikalumą. Kaimuose vis dar galima pamatyti akmeninių tvorų ir namų šiaudiniais stogais. Dolomitas, vėjo malūnai yra vadinami Saremos simboliais. Nors oras buvo ir nelabai palankus, bet aplankėme ir nuostabų gamtos kūrinį – šiaurine Saremos salos pakrante besidriekiantį Pangos skardį. Jo aukščiausia vieta siekia dvidešimt vieną metrą. Taip pat aplankėme ir salos sostinę Kuresarę. Čia pagrindinis turistų lankomas objektas yra XIII a. vyskupų pilis – tvirtovė, į kurią panašios nerasime nė vienoje Baltijos šalyje. Saloje apžiūrėjome ir meteoritų kraterį. Vakare ilsėjomės viešbutyje, kur mokiniai ir mokytojai galėjo pasimėgauti mini vandens parko malonumais.

Antros dienos rytą po pusryčių išvykome į antrą pagal dydį Estijos miestą Tartu. Studentų miestu pramintame Tartu veikia mokslo centras AHHA – didžiausias tokio pobūdžio mokslo centras Baltijos šalyse. Pagrindinė šio mokslo centro mintis yra įdomiai ir patraukliai supažindinti įvairaus amžiaus lankytojus su fizikos dėsniais, chemijos įdomybėmis ir kitais mokslo objektais. Šiame mokslo centre mūsų mokiniai galėjo patys paeksperimentuoti, išbandyti įvairius prietaisus, pačiupinėti įvairias medžiagas. Čia vaikai galėjo stebėti, kaip iš kiaušinio kalasi viščiukai ir kaip vyksta gyvenimas skruzdėlyne. Ieškodami išėjimo klaidžiojome veidrodžių labirintais. Mokslo pasaulio ekstremaliausios atrakcijos – pasivažinėjimas dviračiu ant lyno kelių metrų aukštyje bei astronautų treniruoklis. Buvo dar viena ekspzicija, kurią apžiūrėti lyg ir norėjosi, ir buvo smalsu, bet paskui jausmas buvo nekoks. Tai eksponatai iš Tartu universiteto Anatomikumo: įvairių ligų pažeisti organai, apsigimę embrionai ir panašiai. Mokso centre aplankėme ir planetariumą, kuriame mums pristatė programą ,,Kelionė po Visatą“.

Pasižmonėję, pailsėję, patyrę daug įspūdžių vakare pajudėjome link Lietuvos. Esame labai dėkingi mūsų gimnazijos rėmėjams, be kurių geranoriškos materialinės paramos nebūtume galėję padovanoti geriausiems gimnazijos mokiniams daug malonių ir įsimintinų akimirkų. 

Mokytoja L. Šukytė


 
KULTŪROS PASAS. ,,MOTIEJUS KAZIMIERAS SARBIEVIJUS IR KRAŽIAI”
Pirmadienis, 2019 Gruodis 02 14:06
 

Lapkričio 29 dieną III g klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje, kuri apjungė Baroko epochos literatūros istoriją, muziką, raštą ir pristatė vieną žymiausių lotyniškai rašiusių XVII a. Europos poetų Motiejų Kazimierą Sarbievijų. Dalyviai  rašė su plunksna dailyraščiu barokiniu raštu ir skaitė (lotyniškai ir lietuviškai) pateiktus M. K. Sarbievijaus tekstus, mokėsi šokti menuetą, klausėsi gyvai atliekamos instrumentinės ir vokalinės Baroko epochos muzikos..

Ekskursija Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro muziejuje. paminėjome ir Žemaitijos metus, nes XVII – XVIII a. Žemaitijoje klestėjusi  jėzuitų kolegija – vienas reikšmingiausių Kražių miestelio kultūros paveldo objektų. 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos


 
VEIK PROGRAMA
Pirmadienis, 2019 Gruodis 02 09:12
 

Lapkričio mėnesį mūsų gimnazijoje startavo VEIK (vaiko emocijų išraiškos kontrolės) programa. Pradinio grupės vystymosi etapo uždaviniai:  sukurti grupės taisykles ir skatinti jų laikytis;  sukurti pasitikėjimu grįstus santykius; drąsinti vaikus įsitraukti į veiklas laisvanoriškai. Pirmieji  dešimt užsiėmimų yra skirti grupės formavimui, vaikų savęs ir savo jausmų pažinimui. Už tinkamą elgesį užsiėmimo metu vaikui individualiai skiriamas simbolinis paskatinimas. Visai VEIK grupei surinkus tam tikrą ,,bičių kortelių" skaičių, vadovės parengia staigmeną.

                                                                                                      VEIK vadovės


 
<< Pradžia < Ankstesn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > ir >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://www.tinklas.lt/