„Olimpinės žaidynės“

Šių metų lapkričio 12d. Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinėje mokykloje vyko renginys „Olimpinės žaidynės“. Jį rengė mokyklos žurnalistų būrelio narės. Renginys vyko trimis etapais, mokiniai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes. Renginio metu mokiniai turėjo įveikti įvairias rungtis, grupių nugalėtojai rungėsi su tarpusavyje dėl geriausiojo vardo. Renginys prasidėjo 12val. ir vyko iki 15 val.
      Pirmiausia vyko renginys, skirtas 1 – 4 klasių mokiniams. Dalyvavo keturios klasės, kurioms atstovavo komanda iš 2 mergaičių ir 2 berniukų. Mokiniai turėjo įveikti 3 rungtis ir finalinę rungtį. Pirmosios rungties metu reikėjo šokinėti per lankus, laimėjo greičiausia tapusi ketvirtokų klasė. Antrąją rungtį – kliūčių ruožą laimėjo trečiokai. Trečioji rungtis buvo žaidimas „Diena – naktis“, kurios laimėtojai tapo antrokų klasė. Atstovai iš nugalėtojų klasių rungėsi finalinėje rungtyje. Jie pirmiausia turėjo išlankstyti popierinius lėktuvėlius ir po to stengtis juos numesti kuo toliau. Toliausiai savo lėktuvėlį numetė ketvirtos klasės atstovas, ir ketvirtokai tapo „Olimpinių žaidynių“ savo amžiaus grupės (1 - 4 klasės) nugalėtojais.
      Antrojo etapo metu rungėsi 5 – 8 klasės. Šio etapo metu rungėsi šešių klasių komandos, taip pat sudarytos iš 2 mergaičių ir 2 berniukų. Komandų atstovai turėjo įveikti keturias rungtis ir finalinę rungtį. Pirmosios rungties metu vėl išbandėme mokinių šoklumą – dalyviai turėjo šokinėti per lankus. Šokliausiais tapo 5a klasė. Antroji rungtis buvo žaidimas, kurio metu skambant muzikai buvo perduodama gėlė, o nustojus groti muzikai, turintis gėlę, iškrisdavo. Šią rungtį laimėjo 8b klasė. Trečioje rungtyje, komandos atstovai turėjo įveikti kliūčių ruožą. Geriausiais šioje rungtyje tapo aštuntos „b“ klasės mokiniai. Ketvirtoji rungtis buvo kiek neįprasta – komandos turėjo žaisti futbolą, bėgiodami ant rankų. Geriausiai kamuolį valdančia klase tapo 5a klasė. Finalinėje rungtyje vėl reikėjo panaudoti savo pilotavimo įgūdžius. Šioje rungtyje rungėsi 5 – 8 klasių grupės rungčių nugalėtojai ir 4 klasės atstovas. Olimpinių žaidynių laimėtojais savo amžiaus grupėje tapo 8a klasės mokiniai.
       Apie 14 val. prasidėjo trečiasis – paskutinis „Olimpinių žaidynių“ etapas. Šiame etape rungėsi 9 – 12 klasių mokiniai. Jie turėjo įveikti penkias rungtis. Jie rungėsi šokinėdami per lankus, žaisdami žaidimą „Tinklas ir žuvys“, futbolą rankomis, perdavinėjo gėlę skambant muzikai. Nugalėtojais skirtingose rungtyse tapo 12, 9a, 9b, ir 10b klasių mokiniai. Finalinėje rungtyje ir vėl išbandėme nugalėtojų lėktuvų valdymo įgūdžius. Per plauką „Olimpinių žaidynių“ nugalėtojais tapo vienuoliktokai.
Renginys vyko sklandžiai, be abejo, neišvengėme mažų nesusipratimų, tačiau jie buvo labai greitai ir beveik nepastebimai išspręsti.
„Olimpinių žaidynių“ dalyviai ir žiūrovai paaukojo 80 Lt sumą senelių sriubai.
Dėkojame visiems dalyvavusiems ir aukojusiems.