Karjeros centras

Karjeros centras

Biblioteka

Biblioteka

Valgykla

Valgykla

Projektinė veikla

Vykdomi projektai

Teisinė informacija

Teisės aktai

Nuorodos

Nuorodos

PrisijungtiIeškoti

Statistika

OS : Linux m
PHP : 5.3.3
MySQL : 5.0.95
Laikas : 12:11
Caching : Išjungta
GZIP : Išjungta
Nariai : 3
Turinys : 871
Nuorodos : 7
Turinio peržiūrėjimai : 1259545
Designed by:

ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ - 2017
Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias 
Trečiadienis, 2017 Lapkritis 22 17:57
 

Lapkričio 13-19 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.  Šių metų tema – ,,Šiaurės salos“. Plakato iliustracijos autorė – garsi estų dailininkė Regina Luk-Tomperė. Ji mus nukėlė į Šiaurės šalis, kurias sieja daug dalykų: ilgos šaltos žiemos ir trumpos vasaros, gausiai žvaigždėmis nusėtas gilus nakties dangus, jūra ir jos krantai bei daugybė mažų ir didesnių salų.

Šviesos ir žodžio šventė tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais, kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančių žmonių. Šiemet Suomija mini 100-ąsias nepriklausomybės metines, todėl Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį skyrė suomių literatūrai, o skaitymams buvo siūlomi suomių autorių tekstai. Čekiškės Prano Dovydaičio 5, 7 ir I gimn. klasių mokiniai skaitė Maria Turtschaninof fantastinio romano ištrauką  „Maresė“. Paaugliams ir jaunimui skirtoje knygoje veiksmas vyksta neapibrėžtu laiku tolimoje Menos saloje, ten, kur stūkso senas raudonų plytų vienuolynas, skendintis magiškuose atspalviuose ir kupinas antikos deivių magijos. Romano herojė Maresė Enresdotter yra vienuolyno novicija. Ji fiksuoja savo gyvenimą užrašuose ir tokiu būdu skaitytojas sužino jos dramatišką liudytojos istoriją. Maresė aprašo Menos salą kaip mažą izoliuotą moterų pasaulį.

Istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje jau tapo gražia tradicija tamsiuoju metų laiku. Šių metų temai Šiaurės šalių bibliotekų savaitė pasitelkė literatūrą pažinti Šiaurės salas, drauge pajusti simbolinę jų galią ir išreikšti tokius jausmus kaip bendrystė ir atskirtis. Skaitymo balsu ir pasakojimo puoselėjama tradicija – puiki idėja, kuri jau gyvuoja ir Lietuvoje dvidešimtus metus.

Lietuvių kalbos mokytoja Laimutė Litvinskienė


Komentarai
Paieška
Rašyti komentarą gali tik registruoti vartotojai!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://www.tinklas.lt/