Karjeros centras

Karjeros centras

Biblioteka

Biblioteka

Valgykla

Valgykla

Projektinė veikla

Vykdomi projektai

Teisinė informacija

Teisės aktai

Nuorodos

Nuorodos

PrisijungtiIeškoti

Statistika

OS : Linux m
PHP : 5.3.3
MySQL : 5.0.95
Laikas : 22:13
Caching : Išjungta
GZIP : Išjungta
Nariai : 3
Turinys : 1092
Nuorodos : 7
Turinio peržiūrėjimai : 1952941
Designed by:

DOVANA GABIEMS MOKINIAMS – IŠVYKA Į SAREMOS SALĄ IR MOKSLO CENTRĄ TARTU
Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias 
Antradienis, 2019 Gruodis 03 16:12
 

Gabių ir talentingų mokinių ugdymo tikslas – sukurti palankias sąlygas jiems gimnazijoje plėtoti savo prigimtinius gebėjimus. Siekiame, kad mokiniai galėtų atrasti ir patirti mokslo ir pasaulio pažinimo džiaugsmą, įgytų papildomų žinių ir gebėjimų rinktis tolesnio mokymosi galimybes. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais metais, gabūs mokiniai už savo pasiekimus įvairių mokslų srityse gavo puikią dovaną – kelionę į Saremos salą ir AHHA mokslo centrą Tartu mieste.

Labai ankstų lapkričio 30 – osios rytą dvidešimt du gimnazijos mokiniai ir jų mokytojai išvyko į kaimyninę Estiją. Apie pietus pasiekėme Virtsu uostą ir keltu kėlėmės į Muhu salą, po to – į didžiausią ir gražiausią Estijos salą – Saremą. Sužinojome, kad salos teritorijoje žmonės gyvena jau daugiau kaip aštuonis tūkstančius metų. Dėl savo ypatingos padėties ir izoliacijos ši sala yra išsaugojusi savo unikalumą. Kaimuose vis dar galima pamatyti akmeninių tvorų ir namų šiaudiniais stogais. Dolomitas, vėjo malūnai yra vadinami Saremos simboliais. Nors oras buvo ir nelabai palankus, bet aplankėme ir nuostabų gamtos kūrinį – šiaurine Saremos salos pakrante besidriekiantį Pangos skardį. Jo aukščiausia vieta siekia dvidešimt vieną metrą. Taip pat aplankėme ir salos sostinę Kuresarę. Čia pagrindinis turistų lankomas objektas yra XIII a. vyskupų pilis – tvirtovė, į kurią panašios nerasime nė vienoje Baltijos šalyje. Saloje apžiūrėjome ir meteoritų kraterį. Vakare ilsėjomės viešbutyje, kur mokiniai ir mokytojai galėjo pasimėgauti mini vandens parko malonumais.

Antros dienos rytą po pusryčių išvykome į antrą pagal dydį Estijos miestą Tartu. Studentų miestu pramintame Tartu veikia mokslo centras AHHA – didžiausias tokio pobūdžio mokslo centras Baltijos šalyse. Pagrindinė šio mokslo centro mintis yra įdomiai ir patraukliai supažindinti įvairaus amžiaus lankytojus su fizikos dėsniais, chemijos įdomybėmis ir kitais mokslo objektais. Šiame mokslo centre mūsų mokiniai galėjo patys paeksperimentuoti, išbandyti įvairius prietaisus, pačiupinėti įvairias medžiagas. Čia vaikai galėjo stebėti, kaip iš kiaušinio kalasi viščiukai ir kaip vyksta gyvenimas skruzdėlyne. Ieškodami išėjimo klaidžiojome veidrodžių labirintais. Mokslo pasaulio ekstremaliausios atrakcijos – pasivažinėjimas dviračiu ant lyno kelių metrų aukštyje bei astronautų treniruoklis. Buvo dar viena ekspzicija, kurią apžiūrėti lyg ir norėjosi, ir buvo smalsu, bet paskui jausmas buvo nekoks. Tai eksponatai iš Tartu universiteto Anatomikumo: įvairių ligų pažeisti organai, apsigimę embrionai ir panašiai. Mokso centre aplankėme ir planetariumą, kuriame mums pristatė programą ,,Kelionė po Visatą“.

Pasižmonėję, pailsėję, patyrę daug įspūdžių vakare pajudėjome link Lietuvos. Esame labai dėkingi mūsų gimnazijos rėmėjams, be kurių geranoriškos materialinės paramos nebūtume galėję padovanoti geriausiems gimnazijos mokiniams daug malonių ir įsimintinų akimirkų. 

Mokytoja L. Šukytė


Komentarai
Paieška
Rašyti komentarą gali tik registruoti vartotojai!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://www.tinklas.lt/