Sekite mus:

 

Biblioteka

Biblioteka

Valgykla

Valgykla

Projektinė veikla

Vykdomi projektai

Teisinė informacija

Teisės aktai

Nuorodos

Nuorodos

PrisijungtiIeškoti

Statistika

OS : Linux m
PHP : 5.3.3
MySQL : 5.0.95
Laikas : 22:16
Caching : Išjungta
GZIP : Išjungta
Nariai : 3
Turinys : 1154
Nuorodos : 7
Turinio peržiūrėjimai : 2163068
Designed by:

DIDŽIŲJŲ METŲ ŠVENČIŲ BELAUKIANT
Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias 
Penktadienis, 2018 Gruodis 21 09:54
 

Kai pirma šalna pakanda lapus ir vėjas baldosi už lango, artėja Adventas. Lapkričio 29- ąją prasideda ir keturias savaites trunka šis ramybės, susikaupimo ir Kalėdų laukimo metas. Šis laikotarpis Lietuvos istorijoje turi didelę krikščioniškąją ir simbolinę prasmę. Buvo tikima, kad šiuo laikotarpiu - iki Kūčių – būdavo būtina sugrąžinti visas turimas skolas, taip pat atsiprašyti ir išspręsti visus per metus kilusius konfliktus.

Gruodžio 18 dieną gimnazijoje vyko Advento popietė 5-6, 7-8 klasių mokiniams. Popietėse dalyvavo etnologė, dainininkė Daiva Šeškauskaitė. Etnologė priminė mokiniams kai kurias Kalėdų tradicijas ir papročius. Ji padainavo apeiginių liaudies dainų, mokinius įtraukė į įvairius žaidimus. Kalbėdama apie Adventą, etnologė priminė ir smagių burtų, kuriuos anksčiau dažnai naudodavo jaunos ir netekėjusios merginos. Viešnia prie arbatos puodelio pabendravo ir su gimnazijos mokytojais.

Visgi artėjant didžiausioms metų šventėms pirmiausia reikėtų pamąstyti apie sielos turtus. Labai svarbu ir saikas prie stalo per šventes, ir nuoširdumas, ir gerumas bendraujant. Su viltimi laukdami švenčių turime nepamiršti papročių, tradicijų. Tai yra mūsų jungtis su protėviais...


Lietuvių k. mokytojos L. Šukytė, L. Litvinskienė


Komentarai
Paieška
Rašyti komentarą gali tik registruoti vartotojai!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://www.tinklas.lt/