PROJEKTO ,,PAŽINK VALSTYBĘ” BAIGIAMASIS RENGINYS

 

Lapkričio 30d. II g. klasės mokiniai, vyko į Švietimo ir mokslo ministeriją, ten pristatėme projekto ,,Pažink valstybę” atliktą darbą apie mokinių užimtumą po pamokų. Jį skaitė Deividas, Karolina, Gytis ir Greta, o kiti klausėsi ir palaikė pranešėjus. Greta ir Deividas buvo pakviesti prie apskrito stalo ir aptarinėjo kitų mokyklų pristatymus, uždavinėjo įdomius ir aktualius klausimus, bandė ieškoti kompromisų. Po renginio vykome į ,,Valstybės pažinimo centro” edukacinę erdvę, kurioje galėjome matyti kaip funkcionuoja valstybė, bei jos kūrime dalyvauja piliečiai. Dar aplankėme parodą - seansą ,,Nepamirštamos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos”, garso takeliai sukūrė skirtingų laikotarpių nuotaiką, žadino vaizduotę. Kupini įspūdžių, naujų idėjų ir minčių grįžome namo.

Mokykla - didžiulė jėga, lemianti tautų bei valstybių likimą pagrindiniais švietimo sistemos dalykais ir principais.

Deivina Bendikaitė II g. kl.

 

EDUKACINĖ PROGRAMA ,,SCENOGRAFIJOS PASLAPTYS“

  

Lapkričio 28 d. 7 klasės mokiniai vyko į Vilnių, į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų, kuriame muziejaus darbuotojai vedė mokiniams netradicinę dailės pamoką apie scenografiją.

Šios pamokos tikslas – supažindinti mokinius su scenografijos praktika ir atskleisti įdomiuosius kino užkulisius. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai  susipažino su teatro dailininko - scenografo kūrybos ir darbo ypatumais: nuo eskizo iki galutinio rezultato. Kiekvienam mokiniui buvo suteikta unikali galimybė pačiam tapti kūrėju. Edukacinis užsiėmimas vyko Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus gotikiniuose rūsiuose, kur yra įkurtos praktiniam darbui skirtos patalpos. Darbas vyko grupėmis: viena grupė kūrė scenografijos eskizą pasirinktomis priemonėmis (pastelė, akrilas, pieštukai, kt.), kita – projektavo  scenovaizdžio maketą tam skirtoje mini scenoje, trečioji grupė kūrė personažų kostiumus ir jais rengė manekenus. Kiekviena grupė po kurio laiko keitėsi darbu. Praktinės dalies metu sukurti objektai buvo sujungti į vieną sceną, maketas apšviestas, vyko diskusija. Po pamokos muziejaus darbuotojai supažindino mokinius su muziejaus ekspozicijomis, papasakojo muziejaus įkūrimo istoriją, mokiniai turėjo galimybę išgirsti skambant netradicinius muzikos instrumentus, pasigrožėti pirmosiomis filmavimo kameromis. Tai buvo paskutinė edukacinė programa ir projektas ,,Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra baigėsi“.

Dailės mokytoja metodininkė Dalė Keliauskienė

 

SVEIKINAME

 


Respublikinio konkurso ,,Giminės medis 2018“ laureates: DEIVINĄ BENDIKAITĘ II g. kl. ir JONĘ ŽIČKUTĘ 8 kl. mokines ir jų mokytoją Eglę Simonaitienę.

VYDŪNUI – 150

 

2018 – Vydūno metai. Rašytojas, filosofas, visuomenės veikėjas gyvenimą paskyrė lietuvybei Klaipėdos krašte ir Mažojoje Lietuvoje puoselėti. Gyvendamas Tilžėje, vadovavo šio miesto lietuvių giedotojų draugijai, kūrė dainas ir giesmes, rengė šventes ir vaidinimus.

Būdamas silpnokos sveikatos, ją stiprino sveika gyvensena, vegetariška mityba. Vydūnas ypač mėgo skambinti arfa.

Lapkričio 21 dieną grupė VIII – X klasių mokinių vyko į renginį, skirtą Vydūno 150-osioms metinėms paminėti. Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos konferencijų salė buvo pilnutėlė. Čia aktorius Petras Venslovas ir liaudies dainų atlikėja, muzikantė Daiva Šeškauskaitė atliko teatrinę – muzikinę kelionę ,,Amžinasis keleivis“. Gražiai skambėjo žodžiai ir senovinės dainos. Pasirodymą svečiai baigė ,,Lietuvių giesme“, tapusia Mažosios Lietuvos himnu. Kas mokėjo žodžius, giedojo kartu su atlikėjais.


Lietuvių k. mokytoja Laima Šukytė

 

GIMNAZIJOJE SVEČIAS IŠ OLANDIJOS

 

Lapkričio mėnesį  Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijoje svečiavosi Kauno rajono savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys  ir „Erasmus Ka +“ projekto „Bendruomenių fizinio aktyvumo skatinimas“ partneriai: Jacqueline Selker iš Olandijos Hanzos universiteto ir Vida Česnaitienė, Lietuvos sporto universiteto vyresnioji mokslo darbuotoja. Svečiai gimnazijoje lankėsi siekdami išvysti iniciatyvos „Pamokos be kėdžių“ gyvąją pamoką, kurią tuo metu vedė asociacijos „Sporto idėja“ trenerė Daina Kazlauskienė. Tokių pamokų metu mokiniai dalį pamokos praleidžia ne sėdėdami ant kėdės, o ant gimnastikos kamuolio. Šių mokslo metų pradžioje Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro komanda gimnazijai padovanojo gimnastikos kamuolių. Pasak D. Kazlauskienės, mokiniai apie iniciatyvą „Pamokos be kėdžių“ atsiliepia teigiamai: „Vaikai sako, kad tokia veikla pamokos metu padeda nusiraminti, susikaupti ir atlikti užduotis“. Trenerė pabrėžė, kad vienas iš iniciatyvos tikslų yra efektyviai išnaudoti pamokos laiką – vaikai ne tik įsisavina informaciją, bet ir aktyviai juda ant kamuolių. Remiantis mokslininkų išvadomis, sėdėti ant gimnastikos kamuolių rekomenduojama 5 valandas per dieną.

Pasibaigus pamokai svečiai buvo pakviesti pasigrožėti renovuota gimnazija, susipažinti su gimnazijos vardo kilme, jo istorija.

Rasa Žičkuvienė

 

DALYVAUJAME PROJEKTE „PAŽINK VALSTYBĘ“

 

Ugdymo plėtotės centras drauge su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais įgyvendina projektą „Pažink valstybę“. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus.

Projektas „Pažink valstybę“ į edukacines veiklas įtraukė ir mūsų II gimnazijos klasės mokinius. Mūsų komandai patikėta švietimo sritis. Diskusijose apie gimnazijos bendruomenės problemas mes pasirinkome aktualiausią  – mokinių ir vaikų užimtumą po pamokų ir atostogų metu. Lapkričio 8 dieną viešėjome Čekiškės seniūnijoje pas seniūną Mečislovą Zavedską ir kalbėjome apie lauko erdves, apie vakarines sporto treniruotes. Lapkričio 16 dieną lankėmės Kauno rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriuje. Šiltai sutiko ir su mūsų komanda bendravo švietimo skyriaus darbuotojai. Prie apskrito stalo diskusijai pakvietė jaunimo reikalų koordinatorė Kauno rajono savivaldybės administracijoje Simona Vitkauskienė ir Kauno rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Miglė Trainienė. Susipažinome su jaunimo veikla Kauno rajone, išsakėme savo idėjas ir ieškojome bendrų sprendimo būdų. Mes gavome patarimų, kaip spręsti iškilusias problemas, kur ieškoti pagalbos. Galvoje gimė  ne viena idėja, susiradome įdomių veiklų, kurias sieksime įgyvendinti.

Greta Dovidaitytė II g. klasė

 

SVEIKINAME

Mergaičių salės futbolo komandą: KAMILĘ PETRAUSKAITĘ, KOTRYNĄ KAMINSKAITĘ SKAISTĘ NAVASAITYTĘ, AUGUSTĘ VERŽBAVIČIŪTĘ, EMILIJĄ ŠUMINAITĘ, GABIJĄ RAMOŠKAITĘ, KLAUDIJĄ RIMPOVAITĘ, SKAISTĘ VERBAUSKAITĘ, KAMILĘ LESKAUSKAITĘ IR AISTĘ MALIAUSKAITĘ rajoninėse futbolo varžybose iškovojusią  III-ąją vietą ir mokytoją Kristiną Mikalonienę.

TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16-ąją daugelis demokratinių valstybių mini Tarptautinę tolerancijos dieną. Ji minima nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet  nuo 2003 metų  inicijuoja šios dienos minėjimą.

Mūsų gimnazijoje lapkričio 12-16 dienomis pamokų metu ugdėme toleranciją. Pilietiškumo pagrindų pamokose moksleiviai su mokytoja D. Tovtkevičiene prisiminė žodžio tolerancija reikšmę, diskutavo, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar esame tolerantiški vienas kito atžvilgiu. Per istorijos pamokas mokytoja E. Simonaitienė moksleiviams pasakojo apie  istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei. Kartu su moksleiviais analizavo, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam; mokiniai patys stengėsi atrasti tolerancijos netolerancijos pavyzdžių mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime. Visą savaitę dorinio ugdymo pamokose mokytojos Z. Šiaučiulienė ir R. Greičienė su moksleiviais diskutavo apie vertybes bei tolerancijos ugdymą. Moksleiviai grupelėse kūrė Tolerancijos raktus, kurie tarsi padeda atrakinti žmonių jausmus ir įsileisti į savo mintis šalia esantį kitokį ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų ar išpažįstantį kitą religiją žmogų. Kai kurie žmonės savo viduje turi pakantumo, supratingumo, draugiškumo, pagarbos, bet  ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Visi pagaminti raktai buvo sukabinti stende, raginant atverti ,,TOLERANCIJOS SKRYNIĄ“, pirmiausia- sau, o po to ir kiekvienam šalia esančiam.


Socialinė pedagogė Irena Sinkevičienė

© 2024 All rights reserved

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija