ATVIRŲ DURŲ DIENOS GIMNAZIJOJE

 

Gegužės 8-9 dienomis gimnazijoje vyko atvirų durų dienos mokinių tėveliams. Tai gera proga susipažinti su gimnazijos aplinka, stebėti pamokas, vesti bendras veiklas su mokytoju,  pabendrauti su mokytojais, pagalbos mokiniui specialistais, administracija. Tėvai (globėjai) lankydamiesi mokykloje, gali geriau suvokti kasdieninį mokyklos gyvenimą, suprasti ir įvertinti mokytojo darbą, pasigilinti į atskirų dalykų dėstymo metodikas, geriau pažinti savo vaikus,  pabendrauti su  mokytojais, išklausyti pagyrimų, išspręsti susikaupusias problemas, daugiau sužinoti apie savo vaikus. Ta proga buvo suorganizuota mokinių kūrybinių darbų paroda. Džiaugėsi  mokiniai, matydami, kiek įdomių darbų yra padarę jie ir jų draugai. Džiaugėsi tėveliai savo vaikų kūrybingumu, darbštumu.

Ketvirtadienį vyko apskritojo stalo diskusija „Mokyklos šiandiena ir perspektyvos“. Direktorius R. Saltonas pristatė gimnazijos šiandieną - mokytojus, mokinius, pasidžiaugė pernai metų abiturientų rezultatais. Gabių ir talentingų mokinių darbo grupės pirmininkė vyr. anglų kalbos mokytoja J. Kaupienė pasidžiaugė  šių mokslo metų rajono, respublikos ir tarptautinių olimpiadų, konkursų sportinių varžybų rezultatais. Apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymą kalbėjo specialioji pedagogė-logopedė R. Kochanauskaitė. Dėl ekranų daromos žalos sveikatai kalbėjo gimnazijos psichologė D. Laurinavičienė. Kokią įtaką mokinių elgesiui turi šeima pristatė socialinė pedagogė I. Sinkevičienė.

Bendravimas ir bendradarbiavimas - tai socialinis kapitalas, kuris leidžia žmonėms, dirbant kartu, pasiekti daugiau, nei dirbant kiekvienam atskirai.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Rutkauskienė

 

LIETUVA SKAITO!

 

 ,,Lietuva skaito” – tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vykstantis visuomeninis renginys, kviečiantis dalintis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. Ši skaitymo skatinimo akcija vyksta kasmet nuo 2015 metų.

 2019 metų akcijos ,,Lietuva skaito!” šūkis: ,,Nudžiugink nors vieną knygą”. Kviečiama skaityti, rekomenduoti knygą bendraamžiams…

 Mūsų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos (L. Litvinskienė ir L. Šukytė) su savo mokiniais taip pat prisijungė prie šios skaitymo skatinimo akcijos.

 

PROJEKTO „NERŪKYK, GYVENK SVEIKIAU“ VEIKLA GIMNAZIJOJE

2019 m. gegužės 3 d. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijoje lankėsi ir 9-12 klasių mokiniams paskaitas, rūkymo profilaktikos tema, skaitė lektorius, bendruomenės pareigūnas Darius Joneikis. Šis prevencinis paskaitų ciklas vykdomas visos Lietuvos mastu, įgyvendinant projektą „Nerūkyk, gyvenk sveikiau“. Projekte dalyvauja net 39 savivaldybės, o burtams lėmus, iš Kauno rajono savivaldybės būtent mūsų gimnazijos mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti profilaktinių paskaitų.

Tikriausiai jau nebereikia kartoti, kad rūkymas yra žalingas žmogaus sveikatai. Tabako dūmuose randama per 4000 cheminių junginių, iš kurių net keli šimtai laikomi kenksmingais sveikatai, o apie 40 iš jų yra patvirtinti kancerogenais, kurie sukelia vėžį ar skatina jo vystymąsi. Apie tabako (cigarečių) žalą organizmui mes žinome daug, tačiau šiuolaikiniame jaunuolių tarpe vis intensyvėja elektroninių cigarečių naudojimas. Anot D. Joneikio, tai dar mažai ištirta ir išanalizuota tokio rūkymo (vadinamu „garinimu“) sritis. Lietuvoje iki šiol nėra atlikta nė vieno tyrimo, siekiant nustatyti tikslią elektroninėse cigaretėse naudojamo užpildo sudėtį ir tik po 10-20 metų galėsime realiai pažinti tikrąją jų žalą organizmui ir visuomenei.

BALTIJOS TAURĖ 2019, TALINAS

Balandžio 25-27  Taline vyko jau XX-osios moksleivių kordinių automodelių varžybos „Baltijos taurė 2019“. Susitikti ir pasivaržyti kieno modeliai greičiausi susirinko Talino, Rygos, Sankt –Peterburgo ir Čekiškės P. Dovydaičio gimnazijos jaunieji automodeliuotojai.

Kadangi dėl objektyvių priežasčių pasiruošimas varžyboms buvo minimalus aukštų rezultatų negalėjom tikėtis, bet viskas klostėsi visai neblogai. Iškovota II komandinė vieta, nusileidom tik šeimininkų, Talino komandai, laimėtos 8 prizinės vietos asmeninėje įskaitoje, atskirose modelių klasėse.

Geriausiai sekėsi AURIMUI ŽANDARAVIČIUI laimėjusiam 1 vietą E-2 klasėje, 2 vietą E-1 klasėje , ir 3 vietą Ralli klasėje. EDVINAS LESKAUSKAS laimėjo 2 vietą E-2 klasėje ir 3 vietą AM-2 klasėje. DANIELIUS PETRAUSKAS laimėjo 2 vietą E-3B klasėje, EIMANTAS MEILIŪNAS 3 vieta AM-1 klasėje, Rytis Rimkus 3 vieta K-1 klasėje.

Pirmosios sezono varžybos praėjo neblogai, laukia startai Lietuvos atvirame nacionaliniame čempionate (LANČ) Vilniuje paskutinėmis vasaros dienomis.

Kordinio-greituminio automodeliavimo būrelio vadovas R.Kochanauskas

AKCIJA ,,DAROM“

 

Balandžio 19 d. visa Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos bendruomenė jungėsi prie akcijos ,,Darom“. 1-6 ir II-III gimnazijos klasių mokiniai ir jų klasių vadovai tvarkė gimnazijos aplinką.

7 klasės mokiniai ir klasės vadovė Jūratė Kaupienė talkininkavo tvarkant parapijos namų aplinką, o 8 klasės mokiniai ir klasės vadovė Laimutė Berštautienė prisijungė prie visus mokslo metus vykdomos akcijos ,,Atverkime širdis“ ir tvarkė Čekiškės socialinės globos ir priežiūros namų teritoriją. I gimnazijos klasės mokiniai talkininkavo tvarkant Čekiškės ambulatorijos teritoriją. IV gimnazijos klasės mokiniai ir jų vadovė Eglė Simonaitienė bei technologijų mokytojas Virgilijus Berštautas tvarkė Nepriklausomybės Akto signataro Prano Dovydaičio sodybvietę.

Ši akcija skatina ne tik tvarkyti, puoselėti aplinką, bet darbas drauge augina bendruomeniškumo jausmą ir pačią bendruomenę.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalė Keliauskienė

 

AKCIJA „AŠ IR SENELIS“

 

Balandžio 16 dieną Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras kvietė visus Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos vaikus bei jų senelius dalyvauti akcijoje „Aš ir senelis“. Akcija vyko gimnazijos sporto salėje, kurios pradžią paskelbė gimnazijos direktorius Ričardas Saltonas. Pirmos bei antros klasės mokiniai visiems akcijos dalyviams dovanojo eiles apie sportą, sveikatą bei kvietė susirinkusiuosius šokti energingą „Baby Shark“ šokį. Dalyvaudami akcijoje seneliai, galėjo atlikti kūno sudėties analizę (sužinoti savo kūno masės indeksą, riebalų, raumenų procentinę dalį organizme), pasimatuoti kraujo spaudimą, pasikonsultuoti sveikos gyvensenos klausimais. Vėliau, tiek vaikai, tiek ir anūkai dalyvavo pilateso mankštoje, kurią vedė trenerė, šios sporto šakos profesionalė. Suaugusieji buvo kviečiami nuo rudens prisijungti ir dalyvauti projekte „Fizinio aktyvumo skatinimas Kauno rajone“, kurio metu gyventojai du kartus į savaitę gali nemokamai lankyti fizinio aktyvumo treniruotes, vykstančias kiekvienoje Kauno rajono seniūnijoje.

Sveikatos priežiūros specialistė R. Žičkuvienė

 

SOCIALINĖ INICIATYVA KŪRYBOS KAMPAS 360ᴼ

 

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos trečiokai, dalyvaudami projekte „Saugok, tausok, atsakingai vartok“, siekdami pažinti sveikesnės aplinkos išsaugojimo būdus, lankėsi Kūrybos kampe 360ᴼ. Tai socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo bei antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti sveikesnės bei švaresnės aplinkos kūrimu. Diskusijos metu mokiniai sužinojo apie šiuolaikinės visuomenės bei įmantrių technologijų gerąsias ir blogąsias puses, dalinosi įžvalgomis ir patarimais apie darnesnį ir švaresnį mūsų gyvenimą šioje žemėje. Dalyvaudami praktinėje veikloje, vaikai iš kelio ženklų gamybai naudojamų šviesą atspindinčių atraižų gaminosi atšvaitus.

*projektas finansuojamas Kauno rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Sveikatos priežiūros specialistė R. Žičkuvienė

 

GAMTOS IR TIKSLIŲJŲ MOKSLŲ RENGINIAI „KELKIS, MANO ŽEME“

 

03.20 – 04.20 dienomis mokiniai aktyviai dalyvavo matematikos ir informacinių technologijų olimpiadose ir konkursuose:

  • Tarprajoninėje informacinių technologijų 5-12 klasių olimpiadoje (8 mokiniai);
  • MOKSLO-LAB respublikinėje matematikų olimpiadoje (finale – 3 mokiniai);
  • Tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“ (35 mokiniai);
  • Rajono mokinių informacinių technologijų konkurse „Įdomu, paprasta, naudinga -2019“ 7-8 ir 9-10 klasių komandos užėmė dvi II vietas.
  • Edukaciniame matematikos ir informatikos konkurse „Olympis“(53).

Balandžio 10 dieną vyko  protų mūšis „Patyriau, kuriu, dalinuosi“, kuriame dalyvavo  5-8 ir I-IV gimnazijų klasių mokinių komandos. Pirmąsias ir antrąsias vietas laimėjusios komandos vyks į Kauno marių regioninio parko direkciją dalyvauti edukacinėje pamokoje.

Biologijos mokytoja V. Vėlavičienė

 

POPIETĖ TĖVELIAMS „ŠV. VELYKŲ BELAUKIANT“

 

Velykos –.gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė.  Artėjant šiai  šventei, balandžio 12 dieną,  gimnazijos darželio pedagogės ugdytinių tėvėlius sukvietė į popietę „Šv. Velykų belaukiant“.  Šios popietės tikslas – dalintis gerąją patirtimi marginant velykinius kiaušinius, prisiminti Šv. Velykų papročius,  skatinti tėvų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Kol vaikai saldžiai miegojo, apie Velykų papročius, šventei ruošiamus valgius ir kiaušinių dažymą, savo mintimis ir patirtimi dalinosi ilgametė „Skruzdėliukų“  grupės mokytoja Janina, psichologė Dalia, muzikos mokytoja Danguolė ir vaikučių mamos. Visiems buvo įdomu praktiškai išbandyti Velykinių kiaušinių dažymą dekupažo technika, vašku, dažais. Kūrybinis darbas suteikė visiems džiaugsmo ir įkvėpimo laukiant didžiosios pavasario šventės.

Po kūrybinės valandėlės, šiltas ir malonus pabendravimas prie arbatos puodelio ir pyrago, kurį su meile iškepė Natalėjos mama Renata. Ji su visais popietės dalyviais pasidalino šio skanaus pyrago receptu.  

Gera buvo būti kartu, patirti bendrystės jausmą bei artėjančios šventės džiaugsmą. Išsiskiriant vieni kitiems linkėjome, kad Velykinis margutis dovanotų stiprybės pliūpsnį, o Velykų Bobutė būtų  dosni meilės ir artumo akimirkomis.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Daiva Aleknienė

 

ETNOKULTŪROS PAMOKA MUZIEJUJE

 

Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejus - tai seniausias išlikęs pastatas Vilkijoje. Jo sienos regėjo gerai žinomus lietuvių kūrėjus, tačiau ryškiausią pėdsaką čia paliko garsiausias lietuvių tautosakininkas ir etnografas Antanas Juška. Jo sukaupti lietuvių liaudies dvasiniai turtai ir šiandien stebina savo gausa: daugiau nei 70 000 senųjų lietuviškų žodžių žodyną, 7 000 dainų dainyną, apie 2 000 melodijų rinkinį, Vydūno ranka rašytus laiškus, dešimtis raštais mirgančių audinių, skrynių, šimtus senosios buities rakandų.

  Šeimininkai Vida ir Arūnas Sniečkai sukūrę labai jaukų, visus vienijantį alsavimą šioje istorinėje pastogėje, kurioje prisilieti prie anų, spaudos draudimo dienų, Juškų milžiniškų pastangų gelbėti lietuvišką dainą, papročius, gyvensenos būdą – visa, kas, atrodė, jau beišnykstą…

Čia atvyko ir Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos penktokai norėdami belaukiant Velykų pasisemti išminties, įkvėpimo bei džiaugsmingo pabuvimo kartu.

Lietuvių kalbos mokytoja L. Litvinskienė

 

© 2024 All rights reserved

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija