Karjeros centras

Karjeros centras

Biblioteka

Biblioteka

Valgykla

Valgykla

Projektinė veikla

Vykdomi projektai

Teisinė informacija

Teisės aktai

Nuorodos

Nuorodos

PrisijungtiIeškoti

Statistika

OS : Linux m
PHP : 5.3.3
MySQL : 5.0.95
Laikas : 08:29
Caching : Išjungta
GZIP : Išjungta
Nariai : 3
Turinys : 1046
Nuorodos : 7
Turinio peržiūrėjimai : 1785971
Designed by:
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija

„FizasBioChemis“ Joniškėlyje
Ketvirtadienis, 2011 kovas 31 14:59
 
IMGP0286
IMGP0286
IMGP0296


   Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinės mokyklos komanda, gavusi pakvietimą atvykti į Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimnazijoje organizuojamą konkursą „FizasBiopChemis“, puolė prie žemėlapio. Kur tas Joniškėlis? Kiek kilometrų ir kuriuo keliu važiuoti?

   Anksti ryte išvykome iš Čekiškės ir jau devintą valandą pamatėme iš tolo boluojančią mokyklą, praėjusiais metais atšventusią 200 metų jubiliejų. Komandos atvyko iš įvairiausių Lietuvos kampelių: Vilniaus, Panevėžio, Pasvalio ir kt.

   Renginį pradėjo gimnazijos direktorius Antanas Kanapeckas, konkurso organizatorių komitetas. Visus sužavėjo mokinių saviveiklos pasirodymas bei linksmi ir išradingi komandų prisistatymai. Po iškilmingos dalies mokiniai išsiskirstė į fizikos, chemijos ir biologijos kabinetus, kur jų laukė užduotys. Komanda, sudaryta iš trijų narių, atsakė į teorinius klausimus ir atliko praktines užduotis iš minėtų mokomųjų dalykų. Užduotys buvo originalios ir įdomios: atpažinti gyvūnų pėdsakus fotografijoje, priskirti organizmus karalystėms, paaiškinti, kaip greičiau atvėsinti arbatinuką ar atitirpinti apšalusį langą.

   Vaikus atlydėję mokytojai taip pat nenuobodžiavo, jie aktyviai dalyvavo seminare: „Kolega - kolegai: dalykų integracija + vertinimas (įsivertinimas)“. Dalykiški, labai įdomūs ir naudingi buvo gimnazijos mokytojų pranešimai apie taikomus įsivertinimo metodus įvairių mokomųjų dalykų pamokose.

  Mūsų mokyklos ugdymo skyriaus vedėja Laimutė Rutkauskienė ir vyr. informacinių technologijų mokytoja Ingrida Subačienė perskaitė pranešimą apie IT ir kitų dalykų integraciją 7 klasėse.

  Komandos, atlikusios užduotį, galėjo pakeliauti po „Joniškėlio Respubliką“, susipažinti su fundatoriaus Ignacijaus Karpio palikimu šiam kraštui. Po išvykos buvo susumuoti rezultatai, paskelbti konkurso nugalėtojai ir įteikti pagrindiniai prizai - nuostabios bitutės. Šiais metais jos iškeliavo į Pasvalio ir Panevėžio gimnazijas. Neliko nuskriausti ir kiti konkurso dalyviai, kiekvienas mokinys gavo po padėkos raštą ir atminimo dovanėlę.

  Kelionė namo neprailgo, nes visą laiką devynių moksleivių ir penkių mokytojų komanda aptarinėjo konkursą, užduotis, įgytą patirtį, sutiktus nuoširdžius ir darbščius žmones. „Vienintelis kelias, vedantis į pažinimą, yra veikla“ (B.Šo) - toks yra mūsų aplankytos mokyklos kredo.

Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinės mokyklos biologijos vyr.mokytoja Vitalija Vėlavičienė

 
,,Besimokanti mokykla“
Ketvirtadienis, 2011 kovas 31 11:51
IMG_6002
IMG_6002
IMG_6003
IMG_6004


 ,,Mūsų vaikai gyvens pasaulyje, kuris gerokai skirsis nuo šiandieninio. Tai įtikinama priežastis tobulinti bendruomenių švietimo ir mokymo metodus“.

Peter M. Senge ,,Besimokanti mokykla“

Šiam tobulėjimui pasiruošusi mokyklos komanda, kuri parašė paraišką dalyvauti projekte ,,Besimokančių mokyklų tinklai“ ir laimėjo atranką. Kovo 22 dieną visi mokyklos mokytojai dalyvavo įžanginiame šio projekto seminare. 2011 m. balandžio 4-5 d. mokyklos komanda dalyvaus seminare ,,Problemos sprendimo projektavimas ir organizavimas kuriant besimokančią mokyklą“ Vilniuje. 

 
Užgavėnės
Ketvirtadienis, 2011 kovas 24 10:47
  
image002
image002
image004
image006
image008
image010
image012
image014


 

Šių metų kovo 8d. Čekiškės Pr. Dovydaičio vidurinės mokyklos mokytojai ir mokiniai šventė ne tik moters dieną, bet ir Užgavėnes. Septintos klasės mokiniai, rengę Užgavėnių  šventę 1- 6 klasių mokiniams, su  šūksniais ir skambia daina aplankė visas klases, šventine nuotaika užkrėsdami kitus. Šventė tuo nesibaigė. 1-6 klasių mokiniai išsirikiavę mokyklos stadione vykdė jiems skirtas užduotis:

Kūrybinė užduotis - iš sniego padaryti saulę.

Kamuolio metimas per lanką.

Lobio ieškojimas.

Kai mokiniai susidorojo su rungtimis, visi drauge apsupome laužą, uždegėme Morę. Susibūrę gausiame rate, skambant pačių kūrybos dainoms, stebėjome degančią Morę ir Lašininio su Kanapiniu dvikovą. Itin įspūdinga buvo šventės pabaiga. Netikėtai mus aplankė gretimo kaimo gyventojai.  Jie  prisijungė prie  šventės. Skambėjo juokas ir laimingų vaikų krykštavimai. Sudeginę Morę ir pasitikę pavasarį išskubėjome į klases skanauti blynų su  gardžia uogiene. Būkite tikri, žiemą mes tikrai išvijome.

 

 

Septintokai


 
Šimtadienis
Ketvirtadienis, 2011 Vasaris 24 10:21
 
1s
1s
2s
3s
4s
5s
6s
7s


   Vasario 11 dieną mokykloje vyko tradicinė Šimtadienio šventė. Renginį organizavo vienuoliktos klasės mokiniai ir jų auklėtoja, kūno kultūros mokytoja Kristina Salinkienė.
   Šventinis vakaras prasidėjo vienuoliktokų bendra daina „Apie mus“, kuri buvo skirta dvyliktokams. Abiturientus sveikino mokyklos direktorius R. Saltonas, pirmosios mokytojos, svečiai. Pirmoje renginio dalyje vienuoliktokai dvyliktokams nuotraukomis priminė, kūdikystę, vaikystę, paauglystę.
  Į renginį atvyko ir puikius muzikinius gebėjimus demonstravo buvusi mokinė K. Gudžiūtė, kuri grojo smuiku, dainavo. Visų dėmesį sukaustė šokių grupė „ Soulsguad“. Šioje grupėje -  keturi vaikinai, kurie pašoko du įspūdingus breiko stiliaus šokius. O skambant vienuoliktokų dainai „Šimtadienis“, buvo įneštas tortas dvyliktokams, išdalinti šimtadienio laikraščiai, pusatestačiai ir kalendoriai.
   Kita šventės dalis pavadinta SLA (shool life awards) – mokyklos gyvenimo apdovanojimai. Buvo išrinkti labiausiai pasižymėję dvyliktokai ir nominuoti šiomis nominacijomis: „Auksinė šypsena“, „Auksinis protas“, Auksinis balsas“, „Auksinis sportininkas“, Auksinis stilius, „Auksinis judesys“, „Auksinis pokytis“, „Auksinė pora“, Auksinis linksmuolis“, „Auksinis vairuotojas“, „Auksinė tyla“. Jiems įteiktos auksinės statulėlės. Vakaro kulminacija tapo „Auksinės žvaigždės“ nominacija, kuri atiteko visada aktyviai, visur spėjančiai, organizaciniais gebėjimais pasižyminčiai Ievai Berštautaitei.
  Šimtadienio šventė mokykloje vyksta kiekvienais metais, o mokiniai šventės metu demonstruoja unikalių idėjų nustebindami visus vakaro dalyvius.

  Tikimės, kad ši šventė išliks tradicine mokyklos švente.

 
,,Renkuosi profesiją”
Antradienis, 2011 Vasaris 15 08:50
 
image001
image001
image002
image003
image004
image005
image007
image008
image009
image010
image011
image012

Jei nori ką nors sukurti, privalai kuo nors būti.

(J.Getė)

Dauguma vaikų jau nuo pat vaikystės svajoja kuo bus užaugę. Vieni nori būti policininkais, kiti svajoja tapti  gydytojais, dar kiti nori būti virėjais. Kai kurie atkakliai kaupia žinias, domisi savo pasirinkta sritimi ir net tuo nesuabejoja –  jų pasirinkimas yra tvirtas. Tačiau kiti jaunuoliai ilgai dvejoja, svarsto, nežino kuo taps, kai baigs mokyklą, kur mokysis. Jei profesijos pasirinkimas kelia nerimą, – tai jau gerai, nes tai parodo socialinį psichologinį brandumą. Jaunas žmogus auga, formuojasi, o vėliau nuolatos renkasi, daro sprendimus, ir tai tęsiasi visą gyvenimą.Padėti jaunuoliui pasirinkti mokymosi kryptį, o vėliau ir profesiją, yra būtina. Juk apie 40 žmogaus gyvenimo metų yra susieta su darbo veikla, ir reikia, kad tas darbas būtų įdomus, skatintų augti ir tobulėti.

Kad suteiktume žinių apie kai kurias profesijas,  padėtume abejojantiems apsispręsti, kokią kryptį ar veiklą jiems pasirinkti, mokykloje suorganizavome profesinio informavimo dieną ,,Renkuosi profesiją”.  Dar prieš dvi savaites visos klasės burtų keliu išsitraukė profesiją, apie kuria jie turi kuo daugiau sužinoti, kad vėliau galėtų atlikti užduotis.

Diena prasidėjo klasės valanda. Jos metu 1-4 klasės piešė piešinius, darė darbelius pagal jiems atitekusią profesiją. Ypač gražiai savo profesiją ,,Ūkininkas” pavaizdavo pirmokėliai. Nuo jų  neatsiliko ir kiti pradinukai. Visi įdėjo daug fantazijos ir darbo.  5-8 klasių mokiniai darė plakatus, vėliau juos sukabino foje ant sienos. Čia galima buvo pamatyti, kaip mokiniai įsivaizduoja gydytojo, karininko, policininko ir kitas profesijas. 9-12 klasių mokiniai ruošė pasirinktos profesijos pristatymą, kurį  parodė  renginio pabaigoje.

Po klasės valandos, per ilgąją pertrauką, į mokyklą pradėjo rinktis svečiai. Jie – buvę mūsų mokyklos mokiniai, mokytojai, įvairių sričių specialistai: tai ir menininkas, ir mokytoja bei  policininkas, odontologas, vadybininkė, seniūnas, darželio auklėtoja, vaistininkė. Nuskambėjus skambučiui visi susirinkome  salėje. Čia visus atvykusius svečius pasveikino mokyklos direktorius R.Saltonas. Jis pasidžiaugė, kad dauguma mūsų mokyklą baigusių mokinių sėkmingai dirba savo pasirinktoje srityje, o tie kurie galėjo – šiandien atvyko ir papasakos apie savo profesiją.  5-12 klasių mokinių iš viso laukė trys pamokos, kurių metu  vis kitas svečias  pasakodavo apie savo darbą, na o mokiniai vėliau uždavė nemažai klausimų.

Tuo metu, kai vyresnieji draugai klausė pasakojimų, mažieji buvo užimti dar įdomesne veikla. Vieni jų  mokykliniu autobusu nuvyko į miestelyje esančią gaisrinę, kur juos pasitiko gaisrininkai – buvę mokyklos mokiniai. Šaunuoliai gaisrininkai ne tik papasakojo apie savo darbą, bet ir davė daug patarimų, kaip reikia elgtis kilus gaisrui. Na, o įdomiausia buvo ugniagesių apranga, patalpos bei pati technika, kurią vaikai galėjo matyti .

Tuo metu, kai vieni lankėsi gaisrinėje, kiti ėjo į mokyklos valgyklą kepti bandelių. Čia taip pat dirba mūsų mokyklos mokinės. Emocijos netilpo valgykloje, juk reikia tešlą išminkyti, padaryti bandelę, o dar ją reikia ir pasverti. Gražu buvo žiūrėti į  prijuostėmis, skarelėmis pasidabinusius vaikus, kuriems išdykavimui šį kartą laiko neliko.

Renginį baigėme sporto salėje, kur įvyko 9-12 klasių pasirodymas. Ir čia daug emocijų sukėlė vaidybiniai dizainerių pasirodymai, gydytojos suteikiančios pagalbą, bankininkas, siūlantis pinigus laikyti saugiausioje vietoje – banke, teisėjas, nuteisęs kaltuosius bei išteisinęs nekaltąjį bei kiti mokinių pasirodymai. Po pasirodymų svečiams buvo įteikti padėkos             raštai  bei dovanėlės.

Renginys buvo tikrai įdomus, naudingas. Visiems dalyvavusiems paliko gerą įspūdį, o svečiams dar kartą norėjosi pasakyti – “Ačiū už tai, kad jūs esate”. Tikimės tokią dieną organizuoti kiekvienais metais, kad tai taptų mūsų mokyklos tradicija,  o vaikams tai būtų pagalba planuojant savo ateitį.

PIT  koordinatorė  Laimutė Berštautienė

 
<< Pradžia < Ankstesn 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Sekantis > ir >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://www.tinklas.lt/