LIETUVIŲ KALBOS KONFERENCIJOJE


Lapkričio 20 dieną Neveronių gimnazijoje vyko Kauno rajono ir miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių konferencija  „Vyžota, lopyta mano Lietuvėlė, bet – mano!“, skirta Juozo Tumo-Vaižganto ir Vietovardžių metams paminėti .

II g. klasės mokinės Gabija Girlevičiūtė ir Gabija Laurinavičiūtė skaitė pranešimą „Vaižganto atminimo įamžinimas“ (mokyt. L. Šukytė), o I g. klasės mokinės Kotryna Kaminskaitė ir  Kamilė Petrauskaitė (mokyt. L. Litvnskienė) pristatė stendinį pranešimą „Čekiškės ir jos apylinkų vietovardžių kilmė“.Šaunuolės, pranešėjos!

AKCIJA ,, PYRAGŲ DIENA“

 

Lapkričio 15 dieną gimnazijoje vyko ,,PYRAGŲ DIENA“. Šią akciją pradėjo gimnazijos direktorius R. Saltonas ir mokinių tarybos pirmininkas D. Žandaravičius nukirpdami juostelę. Antrąjame aukšte veikė Gerumo alėja, kurioje buvo pardavinėjami įvairūs mokinių iškepti gaminiai. Nusipirkę skanumynų, galėjome užsukti į ,,MT kavinę" atsigerti arbatos, pasiklausyti gyvos muzikos..
Visos surinktos lėšos (280,43 eurai) bus skirtos gyvūnų globos namų ,,Lesė“ bei ,,Penkta koja“ gyventojams. 

DĖKOJAME VISIEMS PRISIDĖJUSIEMS PRIE ŠIOS AKCIJOS!

Mokinių taryba

ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ – 2019

 

Lapkričio 11-15 dienomis vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė. Tai tradicinė šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti mokinius supažindinti su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų savaitės tema – ,,Šventės Šiaurės šalyse“. Šviesos ir žodžio šventė – kūrinio skaitymas balsu.

5-6 klasės mokiniai skaitė ištrauką iš Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“, skyrių „Pepė švenčia gimtadienį“. Pepė Ilgakojinė – spalvinga ir maištinga mergaitė, sau susikurianti gyvenimą, kuriame viskas turi būti pramuštgalviška ir smagu. Šiame pasakojime dalyvavome gimtadienio šventėje, surengtoje Pepės stiliumi, kurioje kartu Tomis, Anika, arklys ir ponas Nilsonas. Būnant su Pepe visada nutinka kas nors įdomaus!

7, I ir II gimnazijos klasių mokiniai skaitė ištrauką iš Josteino Gaarderio knygos „Sofijos pasaulis“ , skyrių „Šventė sode“ apie 14-metę Sofiją, kuri vieną dieną gauna paslaptingą laišką. Jį parašė   filosofas Alberto Knox, ir tai, pasirodo, įvadinio filosofijos kurso laiškais pradžia. Kartu su Sofija ir Alberto susipažįstame su didžiaisiais filosofijos klausimais.

„Literatūros savaitės idėja yra tokia paprasta, kokia tik gali būti, tačiau jausmas, kai daugiau nei 2000 entuziastingų žmonių prisideda prie jos organizavimo įvairiausiuose Šiaurės ir Baltijos kampeliuose, yra tiesiog magiškas!" - sako Anna Berg, šių metų projekto vadovė.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Litvinskienė

SUSITIKIMAS SU KAUNO DRAMOS TEATRO AKTORIAIS

 

Lapkričio 13 d. mūsų gimnazijoje viešėjo Kauno dramos teatro aktoriai. Jie susitiko su trečios ir penktos klasės mokiniais. Aktoriai atskleidė mokiniams daug teatro paslapčių: parodė mažą teatro sceną, jos apšvietimą, paaiškino, kaip kuriami teatro drabužiai. Mokė vaikus, kaip suvaidinti vieną ar kitą personažą, pritaikant balsą, veido mimiką, kūno judesius. Mokiniai uždavė aktoriams klausimų  ir labai džiaugėsi įdomiu susitikimu.

Diana Korsakienė pradinių klasių mokytoja

KRIKŠTYNOS

 

Lapkričio 8 d. mokykloje vyko linksmos devintokų krikštynos, kurių tema – „Devintasis dešimtadienis“. Dvyliktokai, pasitelkę savo kūrybines galias ir beribę fantaziją, persirengę 80 – ųjų kostiumais, sugalvojo daug šmaikščių užduočių ir netikėtų rungčių: pagalvių mūšis, šokiai ant laikraščių išlaikant pusiausvyrą, citrinos valgymas. Devintokai puikiai atliko užduotis, pademonstruodami savo sumanumą, stiprumą, ištvermingumą, prisiekė būti ištikimiausiais, pareigingiausiais gimnazistais. Vakarą užbaigėme  nuotaikingais šokiais.

Kačiulytė IV g. kl.

 

KONFERENCIJOJE PRISTATYTI ČEKIŠKĖS APYLINKĖS SAKRALAI

Lapkričio 6 dieną vyko Kauno r. mokyklų moksleivių konferencija „Kauno regiono sakralios vietos“, kurios tikslas – kūrybiškai paminėti 2019 Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtus Laikinosios Sostinės atminimo metus, bei įgyti žinių apie Kaune regione, esančias sakralias vietas. Šioje konferencijoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai: Adrijus Radzevičius (8 kl.) ir Nedas Leskauskas (7 kl.). Mokinių pranešimo tema - „Čekiškės Švč. Trejybės parapijos sakralinės vietos“.

Mokiniams padėjo paruošti mokytojos Laimutė Litvinskienė ir Jovita Girniuvienė. Džiaugiamės aktyvia mūsų mokinių veikla garsinant mokyklos vardą rajoniniuose renginiuose.

SUSITIKIMAS SU „MISIJOS SIBIRAS’19“ DALYVIU AUGUSTU KIŠONU

 

Gimnazijoje lankėsi „Misija Sibiras’19“ dalyvis Augustas Kišonas. Jis pristatė ekspedicijoje nuveiktus darbus ir dalinosi savo asmeninėmis patirtimis. Šiemet į Kazachstaną išvyko 16 ekspedicijos dalyvių. 10 dienų – tiek truko komandos misija Karagandos apylinkėse: Dolinkoje, Karabase, Spaske, Prostornoje, Ekibastūze. Ekspedicija į Kazachstaną vyko antrus metus iš eilės ir ši lokacija lietuviams yra taip pat svarbi, nes, skirtingais duomenimis, Kazachstano lageriuose kalėjo nuo 20 iki 80 tūkst. lietuvių. Susitikimas su šių metų misijos dalyviu buvo jautri, gyva pilietinio ugdymo ir patriotiškumo pamoka.

Laura Simonaitytė III g kl.

PILIETIŠKUMO PAMOKA GARLIAVOJE

       Lapkričio 5 d. 12.00 val. Garliavos sporto ir kultūros centro pagrindinėje salėje mūsų  gimnazijos 6 ir 7 klasių mokiniai dalyvavo vaidybinio filmo ,,Tarp pilkų debesų“ peržiūroje. Apie filme užfiksuotus epizodus ir neišgalvotus jų istorijas savo mintimis dalijosi 1941 m. tremtį išgyvenusi moteris – Irena Saulutė  Valaitytė – Špakauskienė, tada dar buvusi tik jauna mergaitė. Jos pasakojimai ir liudijimai pradžioje davė pagrindą šios neišgalvotos istorijos aprašymui knygoje ,,Tarp pilkų debesų“, o vėliau ir vaizdinių atkūrimui to paties pavadinimo kino juostoje. Skaudžių įvykių liudininkei šiandien jau 91 metai, o ji ir toliau nenuilstamai skleidžia savo minčių tiesą, dalijasi savo prisiminimais, Lietuvos buities muziejuje Rumšiškėse veda ekskursijas apie lietuvių tremtį į Sibirą bei kitus atšiaurius Sovietų Sąjungos kraštus.

Ieva Dimaitė, 6 klasė

KULTŪROS PASAS. „BAUSTI NEGALIMA PASIGAILĖTI: PAŽINK IR PATIRK“

 

Lietuvos švietimo muziejuje edukacijos metu žaismingai pristatytos Lietuvos mokyklose taikytos auklėjimo ir drausminimo priemonės (bausmės). Edukacijos vadovė pasakojo istorijas, kaip neklusnūs vaikai buvo auklėjami ir drausminami lietuviškose mokyklose: anuomet vaikų elgesiui keisti buvo naudojamos rykštės, XIX a. siekiant surusinti lietuvių tautą valstybinėse mokyklose naudotos bausmės lentelės (pakutnicos), o slaptojoje mokykloje daraktorius neklusnius vaikus klupdė ant žirnių.

Autentiškos auklėjimo priemonės ir atkurta mokyklinė aplinka (pvz., XIX a. rusiškoji valdiška mokykla) leido pajusti to meto mokyklos dvasią ir nuotaiką.

Mantas Orentas, 6 klasė

 

© 2024 All rights reserved

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija