.

 

 

LIETUVIŲ KALBOS DIENOS „NUOSTABIOJI ŽODŽIO ŠVIESA“

Lietuvių kalbos dienų tikslas – kelti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje. 

Vasario 24 dieną II g klasės mokiniai dalyvavo virtualioje edukacijoje „Europos kultūrinis kraštovaizdis: kokia lietuvių kalbos ateitis?“ Jie klausė VDU profesorės dr. I. Dabašinskienės paskaitos, kurios įžvalgos nuteikė optimistiškai, jog lietuvių kalba neišnyks, bet mes visi turime dėl to būti atsakingi. Kuo esame įsipareigoję Tėvynei savo viešojoje kalboje akcentavo G. Ramoškaitė. Jos kalbos pagrindinė mintis - žmogus, vertinantis lietuvių kalbą, tausojantis, aukštinantis šalies tradicijas, o tai reiškia, jog asmenybei rūpi valstybės ateitis.

Šiais metais aktyvūs buvo ir pradinių klasių mokiniai. Jie sveikino kraštietę, gerai žinomą vaikų poetę Zitą Gaižauskaitę, 70-ojo gimtadienio proga: pirmokai (mokyt. J. Žėglevičienė) skyrė gėles, kurtas aplikacijos technika, antrokai (mokyt. A. Žotkevičienė) ir trečiokai (mokyt. J. Girdauskienė) piešė iliustracijas eilėraščiams, o ketvirtokai (mokyt. D. Korsakienė) dar ir parašė nuoširdžius sveikinimus ir linkėjimus.

 

III ir IV gimnazijos klasių mokiniai galėjo pasitikrinti lietuvių literatūros žinias. Jie dalyvavo virtualioje viktorinoje ,,Lietuvių literatūros klasika”. Daugiausiai taškų surinko III g. klasės mokinės G. Laurinavičiūtė (20 iš 20) ir G. Girlevičiūtė (19 iš 20), IV g. kl. mokiniai: D. Vaičekauskaitė (17 iš 20), B. Dimaitė (16 iš 20), D. Žandaravičius (15 iš 20). 

Penktos ir šeštos klasės mokiniai lavino savo rankas – stengėsi kuo gražiau perrašyti mūsų Tautiškos giesmės žodžius. Dailia rašysena išsiskyrė penktokas G. Antanaitis, šeštokai A. Gardas ir V. Girniūtė. Džiaugiamės, kad turime mokinių, kurie moka rašyti taisyklingai, aiškiai ir dailiai.

2021- ieji – poeto Vytauto Mačernio metai. I g. klasės mokiniai dailės pamokoje (mokyt. D. Keliauskienė) skaitė ir iliustravo egzistencinius klausimus keliančias kūrėjo ,,Vizijas”. Kaip G. Dabušinskaitė, E. Meiliūnas, E. Račaitė, M. Dovidaitis jas suprato, taip ir perteikė savo piešiniuose.

Mes, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, ne tik organizuojame renginius gimnazijoje, bet ir pačios dalyvaujame Kauno apskrities viešosios bibliotekos konkurse, kuris skirtas Lietuvių kalbos dienoms. Dėkojame visiems, balsavusiems už mūsų siūlomą įdomų knygos pavadinimą lietuvių kalba.

 

Mokytojos L. Litvinskienė ir L. Šukytė

 

 

KALBŲ LABORATORIJA

Kalbų mokėjimas šiandieniniame pasaulyje tampa vis svarbesnis. Vienintelis būdas išmokti kalbą – praktika, dėl to svarbu efektyviai išnaudoti kiekvieną pamokos minutę ir gauti maksimalų rezultatą. 

Gimnazijoje įgyvendinant Kokybės krepšelio lėšas, dalinai įrengta kalbų mokymosi laboratorija. Kalbų laboratorijoje 15 darbo vietų mokiniams ir mokytojui. Kiekviena darbo vieta bus aprūpinta kompiuteriu, ausinėmis, kurios yra ypatingos tuo, jog izoliuoja mokinį nuo išorinio triukšmo ir programine įranga. Kalbų laboratorija teikia galimybes atlikti įvairaus pobūdžio užduotis: skaitymo, rašymo, klausymo ar žodžių mokymosi. 

Šiuo metu kol vyksta nuotolinis mokymasis, mokiniai dar negali  apsilankyti šioje modernioje klasėje, be to dar ne viskuo aprūpinta, kad galėtume pilnai išnaudoti laboratorijos teikiamas galimybes. Tačiau mokiniai, kurie šiuo metu lanko mokyklą, jau gali atlikti kai kurias užduotis, paruošti namų darbus ir labai džiaugiasi suteikta galimybe. Na, o moderni įranga, nauji baldai, kurie suteikia ne tik jaukumo, bet ir yra pritaikyti kalbų laboratorijai,  skatina norą mokytis. Tikimės, kad sugrįžus į gimnaziją mokiniams, bus puiki proga pasinaudoti šia galimybe tiek anglų, tiek rusų, tiek ir lietuvių kalbos pamokų metu. 

 

Laimutė Berštautienė

 

 

LKD renginiai

 

LIETUVIŲ KALBOS DIENŲ

„NUOSTABIOJI ŽODŽIO ŠVIESA“

RENGINIAI

Vasario 24 d.

Virtuali edukacija II g. kl. moksleiviams „Europos kultūrinis kraštovaizdis: kokia lietuvių kalbos ateitis?“

Kovo1 d.

Virtuali viktorina „Lietuvių literatūros klasika“ III – IV g. kl.

I g. klasės mokinių eilėraščių iliustracijos „V. Mačernio regėjimų liepsna“

Kovo 2-5 d.

Pamokos 14 klasėse, skirtos Zitos Gaižauskaitės 70-mečiui

Dailyraščio konkursas  „Tautiška giesmė“ (gimnazijos bendruomenė)

Kovo 4 d.

II g. kl. viešosios kalbos apie gimtąją kalbą

 

 

.

 

SVEIKINU LIETUVĄ!

 

Pasitikdami Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, 5-8 klasių mokiniai kūrė kaligrafines kompozicijas – sveikinimą Lietuvai. Į jas sudėta tai, kas mokiniui yra Lietuva. Tai – šeima, namai, džiaugsmas, laimė, meilė, draugai, taika – viskas, kas mus supa. Su gimtadieniu, Lietuva!

Dailės mokytoja Dalė Keliauskienė

 

 

TRISPALVĖS - LIETUVOS GIMTADIENIUI

Šiandien gimtadienį švenčia ne tik Lietuva, bet kiekvienas jos pilietis. Drąsiai ženkime į naują rytojų, kartu švęskime, pažinkime ir kurkime!

3 kl. mokiniai kūrė vėliavėles Lietuvos gimtadieniui. Jos mažytės, bet gamintos su meile ir skirtos gimtinei Lietuvai.

 

Mokytoja Jolanta Girdauskienė

 

 

UŽGAVĖNIŲ ŠĖLSMAS

Užgavėnės – tai laikas, kai žiema susitinka su vasara, kai anapusinis pasaulis leidžia mums žvilgtelėti pro pravertą langelį ir užsitikrinti kuo geresnius metus. Tai virsmo šventė, kurios metu pagrindinis dėmesys nukreiptas į apeigas ir burtus, išvarančius žiemos demonus ir pažadinančius šalčio sukaustytą žemę iš miego, suteikiančius jai derlingumo galią. 

„Kad viskas augtų ir žydėtų!“. Žmogus, žiemos ramybėje įsiklausęs į save, suranda jėgų išvaryti jį apniukusius demonus, sudeginti viską, kas praeitais metais mus slėgė ir tarsi ragina gimti iš naujo.

Užgavėnių nuotaiką dovanoja septintokai ir priešmokyklinukai. Video kūrė: Ieva Dimaitė ir Nojus Petrikas

 

 

PRISIJUNGUSI LIETUVA. SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ 2021

Pasaulinės pandemijos kontekste internetas tapo kasdiene priemone kiekvienam iš mūsų – mokomės, dirbame, pramogaujame, bendraujame. Tačiau, šalia visų gerų dalykų, virtualioje erdvėje slypi ir kita, tamsioji, interneto pusė – žalingas nepilnamečiams turinys, neapykantos kurstymas, asmeninių duomenų naudojimas ir kita.

Vasario 8–11 dienomis mūsų gimnazijos 6 klasės mokiniai dalyvavo NACIONALINĖJE SAUGESNIO INTERNETO VIKTORINOJE. Jie kasdien stebėjo edukacines pamokėles, kuriose Draugiško interneto meškiukas bendravo tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems. Keturiuose viktorinos turuose kiekvienos dienos klausimai skatino komandas tarpusavyje diskutuoti įvairiomis saugesnio elgesio internete temomis. O vasario 12 d., penktadienį, – buvo skelbiamos iš 391 prisiregistravusios – laimėjusios komandos. Mūsų gimnazijos komanda iš 69 taškų surinko – 65. ŠAUNUOLIAI, ŠEŠTOKAI!

Vasario 9 dieną kitas projekto „Prisijungusi Lietuva“ Saugesnio interneto dienos renginys vyko nuotaikingai, su trupučiu muzikos ir magijos bibliotekininkams „Išmani biblioteka – erdvė kurti ir augti“.

Vasario 8–11 dienomis 7, 5 ir žemesniųjų klasių mokiniai per klasės valandėles taip pat kalbėjo apie saugumą internete ir žiūrėjo tarptautinio projekto eTwining partnerių sukurtus video.

Mokytojos I. Subačienė ir L. Litvinskienė

 

 

„TAUTIŠKA GIESMĖ“ KITAIP – STATISTIKA

Vasario 10 dieną  vyko projekto „Matematika – tai gyvenimas“ lietuvių literatūros bei matematikos integruota pamoka šeštokams, kurios tema  – Vincas Kudirka „Tautiška giesmė“.

Mūsų valstybės himną, kurį parašė V. Kudirka, išmokome mintinai dar pradinėse klasėse, o per valstybines šventes jį  giedame. Atrodė – nieko naujo pamokoje nebus. Tačiau lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos L. Litvinskienės pateikta užduotis grupėse patyrinėti ir apskaičiuoti, kiek sakinių, žodžių, skiemenų bei raidžių yra pasirinktame tekste – „Tautiškoje giesmėje“ – buvo labai įdomi. Keturios grupės tyrinėjo  vieno posmo sandarą ir pristatė skaičiavimų rezultatus, kuriuos matematikos mokytoja O. Kukcinavičienė patikrino ir pateikė „tautiškoje“  diagramoje. 

Goda Kontrimaitė, 6 klasė



© 2024 All rights reserved

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija