MARGINU VAŠKU

 Šiltas pavasario rytmetys. Nors gamta bunda, liturginis kalendorius mums mena Gavėnios laiką. Tai rimties ir susikaupimo laikotarpis.  Šiuo metu Čekiškės gimnazijos 1 - 4 kl. mokiniai susipažino su margučių spalvų reikšmėmis, jų simbolika. Mokėsi vašku marginti kiaušinius. Vaikams labai patiko šis procesas. Kviečiame ir jus pasigrožėti jų menu. 

Visiems linkime džiaugsmingo, tegul būna palaiminta kiekviena Jūsų diena.

 

Tikybos mokytoja Jurgita

 

 

RIDU RIDU MARGUČIUKĄ ATVELYKIO TAKUČIU…

Gabrielė Zavadzkytė, Ieva Dimaitė ir Nojus Petrikas (7 kl.) dalyvauja respublikiniame piešinių ir erdvinių kompozicijų konkurse „Tautodailės verpetuose. Margutis: nuo tradicinio iki inovatyvaus“.
Nojaus (šiuolaikiški), Gabrielės ir Ievos (tautodailės technika) pagaminti margučiai nuo balandžio 12 dienos ,,ridinėsis tautodailės verpetais” virtualioje parodoje Babtų gimnazijoje. O mums visiems primins, kad marginti kiaušinius reikia ir per Atvelykį – šventę vaikams ir jaunimui, kuomet šeimininkės iš naujo virdavo kiaušinius, juos dažydavo ir išdalindavo vaikams, kuriems netrūko išmonės sugalvoti pramogų su margučiais: ridenti, daužyti ir išbandyti margučio tvirtumą. Atvelykis – puiki proga numargintą kiaušinį padovanoti brangiam žmogui.

Technologijų mokytoja D. Gudžiuvienė

 

 

SVEIKINAME

Pasiekusius aukščiausią žinių lygį kvalifikaciniame olimpiados KINGS etape:

lietuvių kalbos: NOJŲ NEKROŠIŲ – 100%, VIKTORIJĄ GIRNIŪTĘ – 83,3%, (6 kl.) MANTĄ ORENTĄ – 98%, GABRIELĘ ZAVADZKYTĘ – 89 % (7 kl.). Informacinių technologijų: NOJŲ NEKROŠIŲ – 97%, VIKTORIJĄ GIRNIŪTĘ – 94,3% , GODĄ KONTRIMAITĘ – 88,6%, ARIJŲ MIŠEIKĄ – 88% (6 kl.). Matematikos: VIKTORIJĄ GIRNIŪTĘ – 65,2% (6 kl.)

Džiaugiamės mokinių rezultatais ir kviečiame atsakingai ruoštis finalui.

 

 

 

PIEŠINIAI SKIRTI PARODAI „GAMTA MUS TEISIA PASLAPTINGAI,, ŠIRVINTŲ R. GELVONŲ GIMNAZIJOJE

Mūsų gimnazijos mokiniai dalyvauja respublikiniame švietimo įstaigų kūrybiniame projekte ,,Mūsų žemė – tai didelis vieškelis, o mes, žmonės keliautojai”, kurį organizuoja Širvintų r. Gelvonų gimnazija. Projektas skirtas tobulinti bei aktyvinti vaikų sveikatinimo, gamtosauginę ir kūrybinę savivoką.

Jau išsiųsti projekto I etapo darbai piešinių parodai „Gamta mus teisia paslaptingai“, kurių autoriai: Vilija Rakauskaitė, Rugilė Kinčiūtė, Skaistė Žuklevičiūtė, Klaudija Rimpovaitė, Arnas Klimavičius (8 kl.), Nojus Petrikas, Ieva Dimaitė, Gabrielė Zavadzkytė (7 kl.). Projekto I etapo dalyviams ugdyti meninius gebėjimus, surasti meninės raiškos formas ir priemones, kuriant piešinius parodai, skirtai paminėti Žemės dieną, padėjo dailės mokytoja Dalė Keliauskienė. 

 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Litvinskienė

 

 

LITERATŪRINĖ POPIETĖ, SKIRTA TARPTAUTINEI VAIKŲ KNYGOS DIENAI

Kiekvieną balandžio 2 dieną – tuomet, kai gimė garsusis pasakininkas Hansas Christianas Andersenas, – visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, suvienijanti visus pasaulio vaikų literatūros skaitytojus. Ji nuo 1967 m. kasmet kviečia švęsti skaitymo malonumą.

Šią dieną paminėti nuotoliniu būdu susitiko Raseinių r. Ariogalos gimnazijos ir Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos septintokai ir keletas aštuntokų. Pirmąjį susitikimą Ariogalos gimnazijoje etnokultūros popietėje priminė akimirkos užfiksuotos nuotraukose. Antrasis bendras renginys, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai, paskatino prisiminti mylimiausius pasakų personažus, įsimintiniausias vaikystės knygas Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos septintokų video pristatymuose ,,Aš skaiTAU” ir ,,20 akimirkų bibliotekose”. Savo kūrybos odes mėgstamiausios knygos herojui pristatė Arijana Škarnulytė, Ugnė Tamošaitytė, Rusnė Paznokaitė. Savo sukurtus eilėraščius skaitė Ugnė Klasauskaitė, Vytė Račkutė, Aira Klangauskaitė, o prozą – Viktorija Viršilaitė ir Skaistė Klizaitė. Skaitymas – kasdienybė, o kurti poeziją ar prozą imasi talentingi mokiniai.

Nekyla abejonių, kad skaityti verta ir naudinga tiek vaikams, tiek paaugliams, todėl mokiniai rekomendavo bendraamžiams patikusią perskaitytą knygą ir sudarėme populiariausių dešimtuką:

  1. J. K.Rowling septynių fantastinių romanų serija ,,Haris Poteris”
  2. I. Fisher ,,Vadovauja pašėlusi auklė”
  3. H.Paulen ,,Bitės”
  4. Platonas ,,Valstybė”
  5. W.Whitmanas ,,Žolės lapai”
  6. R.Šepetys ,,Tarp pilkų debesų”
  7. L.Gounelle ,,Žmogus, kuris norėjo būti laimingas”
  8. L. Gounelle ,,Dievas visada keliauja incognito“
  9. D. Walliams „Klastinga tetulė“
  10. R. Šepetys ,,Druska jūrai”

Dviejų gimnazijų bendraamžiams pasikeisti mintimis apie skaitymą ir mokinių kūryba buvo įdomi ir nekasdieniška patirtis. Lauksime kito susitikimo!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Litvinskienė

 

 

6-8 KLASIŲ MOKINIŲ VELYKINIS SVEIKINIMAS

 

Anglų kalbos pamokų metų mokiniai " Adobe Spark" programos pagalba kūrė velykinius sveikinimus. Ačiū mokiniams  už kūrybinį darbą.  Gražių visiems švenčių ir gero žiūrėjimo. 

Mokytoja Laimutė Berštautienė

 

 

.

 

 

PAVASARIO BELAUKIANT

Gera stebėti po žiemos miego bundančią gamtą. Ir nors žalumos dar nėra, bet viskas jau pasiruošę žaliajam sprogimui, bereikia tik saulės ir šilumos. Na, o gražiausios pavasario šventės laukimą gimnazijos mokiniai perteikė savo kūrybiniuose darbuose. 

Taigi, pavasaris jau čia, šalia. Ir ne tik kalendorinis, bet ir realus. Su Šv. Velykom!

Dailės mokytoja Dalė Keliauskienė

 

 

HAIKU – ŽEMĖS DIENAI

Kovo 21-oji  - pasaulyje minima ne tik Žemės diena, bet ir  Poezijos diena. Pirmadienį, per lietuvių kalbos modulio pamoką, šeštos klasės mokiniai šioms dviems progoms paminėti sukūrė haiku (japonų lyrikos žanras, užrašomas trimis eilutėmis 5+7+5) apie Žemės dieną.

 

 

 

SVEIKINAME VISĄ ČEKIŠKĖS PRANO DOVYDAIČIO GIMNAZIJOS BENDRUOMENĘ SU

ŽEMĖS DIENA

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena. Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis. Žemės diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Ši diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų. 

NELIKIM ABEJINGI ŽEMEIǃǃǃ

Gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinė grupė

 

 

© 2024 All rights reserved

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija