EUROPOS PAVELDO DIENOS 2021 ČEKIŠKĖJE

 

         Rugsėjo 17-26 d. vyksta Europos paveldo dienos. Šių metų intriguojanti tema - ,,Įtraukiantis paveldas“. Renginio tikslas – geriau pažinti greta esantį kultūros paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti ir kitus įtraukti į jo išsaugojimo sąjūdį, išmokti jį saugoti, tausoti ir išradingai naudoti.  Pažintį su kultūros paveldu gimnazijos mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai pradėjo pėsčiųjų žygyje lankydami Čekiškės apylinkėse esančius paveldo objektus: Kilovos dvarą, senąsias Mikliūnų kapines, senąsias žydų kapines, sinagogą, Švč. Trejybės bažnyčią.

Kultūros paveldo objektai – tai vertybės, kurias pažinus darosi įdomiau gyventi, priversti susimąstyti ir įsilieti į šį svarbų jo išsaugojimo procesą.

 

 

BENDRUOMENĖS PAREIGŪNAI GIMNAZIJOJE

 

          Rugsėjo 16 dieną gimnazijoje lankėsi bendruomenės pareigūnai, kurie mūsų mažiausius mokinius, pirmokėlius, supažindino su eismo taisyklėmis ir priminė apie jų atsakomybes kelyje.

Soc. pedagogė Sandra Virbukienė

 

 

KULTŪROS PASAS. "EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ". SPEKTAKLIO REPETICIJA

 

            Rugsėjo 17 dieną 6-7 klasių mokiniai lankėsi S. Nėries memorialiniame muziejuje, susipažino su jo ekspozicijomis, poetės jausmų tragizmu, gyvenimo aistra ir lemtimi. Edukatorė papasakojo, kokiomis aplinkybėmis poetė sueiliavo poemą „Eglė žalčių karalienė“, kada ji buvo išleista, išgirdo apie teatro specifiką. Mokiniai, susipažinę su  spektaklio eiga, pasiskirstę vaidmenimis, apsirengę originalius teatro dailininkų sukurtus drabužius, kuriais  įsikūniję į savo vaidmenį ir gavę tekstus,  suvaidino paskirtą personažą. Užsiėmimo pabaigoje - spektaklio aptarimas.

 

Mokytojos L. Šukytė ir L. Litvinskienė

 

 

2021-IEJI - POETO VYTAUTO MAČERNIO METAI

 

        „Mes patys esame šviesa, mes patys esame saulė, todėl neaimanuokime, jei aplinkui tamsu, mes nemokame sau kelio nušviest. Kiekvienas nešam sielą lyg žibintą“

(V. Mačernis)

  

          2021-ieji - paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais: birželio 5 dieną  buvo švenčiamas poeto gimimo šimtmetis.

          Rugsėjo 16 dieną 7 klasės mokiniai šį jubiliejų paminėjo lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje, kuri vyko  bibliotekoje. Pamokos tema – V. Mačernio „Rudens sonetai“. Šiandien biblioteka pasipuošė  citatomis ant rudeniškų klevo lapų iš Vytauto Mačernio kūrybos.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Litvinskienė

 

 

IŠVYKA Į VILNIŲ PAGAL PROJEKTĄ “VAIKŲ IR JAUNIMO SOCIALIZACIJOS PROGRAMA”

 

Visą pasaulį užklupusi pandemija iškėlė naujus iššūkius vaikų ir paauglių socializacijai. Dėl to nemažai vaikų neteko galimybės gyvai bendrauti su bendraamžiais mokykloje ar popamokinių veiklų metu.

Plėtojant vaikų socializacijos galimybes rugsėjo 10 d. 6 ir 8 klasės mokiniai kartu su  lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Litvinskiene, įgyvendindami projektą “Vaikų ir jaunimo socializacijos programa” lankėsi Vilniaus televizijos bokšte.  Ekskursijos metu TV bokšte mokiniai buvo supažindinti su išskirtinėmis bokšto erdvėmis, pastato istorija, architektūra, statytojų iššūkiais ir , žinoma,  apie dramatišką ir didvyrišką Vilniaus televizijos bokšto gynimą nuo Sovietų karinės agresijos 1991 m. sausio 13-ąją. Labai smagu buvo pakilti į 19-ą (55-ą lyginant su daugiabučiais pastatais) aukštą, į „Paukščių taką“, kur yra vienintelė Lietuvoje tokiame aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Per 55 minutes 360 laipsnių apsisukančiame restorane stebėjome savo sostinę Vilnių.

Ką gali papasakoti plytos, puodų duženos ar net kaulai? Ar iš kaulų gali pasakyti, kas tai buvo per žmogus? Kaip atrodė, ką valgė, kuo sirgo? Tuo domisi įvairių sričių mokslininkai: istorikai, antropologai, archeologai. Edukacijos metu į Vilniaus katedros požemius pabandėme pažvelgti jų akimis. Turiningoje ekskursijoje, o po jos – praktinėje dalyje muziejuje, kurioje patys mokiniai tapo archeologais. Specialiais įrankiais kasinėjo paruoštus „kultūrinius sluoksnius“, kuriuose laukė ne vienas įdomus radinys. Drauge aiškinosi, ką surasti daiktai gali pasakyti apie Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje gyvenusius žmones padėjo atsakyti edukacinė programa “Archeologiniai požemių tyrinėjimai” Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros bazilikos požemiuose.

Praleistas laikas netradicinėje aplinkoje su klasės kolektyvu tikrai sutelkia bendrystei.

 

 

Soc. pedagogė Sandra Virbukienė

 

 

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

 

Rugsėjo 6–7 dienomis 8, I–III g. kl. moksleiviai turėjo galimybę dalyvauti Nacionalinio Kauno dramos teatro kūrybinėse dirbtuvėse, pagal tarptautinį projektą ,,Babelio bokštas“. Kūrybinių dirbtuvių metu  mokiniai susipažino, bendravo su šio teatro režisiere Agne Sunklodaite ir aktorių komanda, diskutavo jaunimui aktualiomis temomis. Taip pat buvo vykdomi aktoriniai užsiėmimai, pristatomas spektaklio kūrimo procesas. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalė Keliauskienė

 

 

MIELAS JAUNIME,

Kviečiame visus Kauno rajono savivaldybės jaunus žmones (14-29 m.) dalyvauti jaunimo problematikos tyrime!
Tyrimu siekiama išsiaiškinti jaunų žmonių požiūrį į santykius su šeima, studijas ir mokslą, laisvalaikį ir užimtumą, draugų tinklą, gyvenimo sąlygas ir kt.
Apklausa yra anonimiška, o jūsų atsakymai ir surinkti tyrimo duomenys bus naudojami rengiant trumpalaikius ir ilgalaikius savivaldybės planavimo dokumentus, kryptingai planuoti priemones jaunimo problemoms spręsti ir priimti sprendimus, užtikrinančius darnią jaunimo politikos plėtrą Kauno rajono savivaldybėje.
 
Prašome paspausti ant šios nuorodos ir pradėti pildyti klausimyną:
 
 
 

RUGSĖJO 1- OSIOS ŠVENTĖ

 

      Vėsų rudens rytą visus, besirenkančius į Rugsėjo 1-osios šventę Aktų salėje, šildė šypsenos ir puiki nuotaika. Renginio pradžioje pirmasis visus sveikino gimnazijos direktorius R. Saltonas. Mokiniams ir pedagogams sėkmės, Dievo palaimos, pažinimo džiaugsmo linkėjo ir šventės svečiai: miestelio seniūnas M. Zavedskas, parapijos klebonas G. Kabašinskas ir kiti svečiai. Direktoriaus pavaduotoja L. Rutkauskienė perskaitė rajono mero V. Makūno sveikinimą. Didelis dėmesys renginyje buvo skirtas pirmokėliams, kurie pirmą kartą peržengė gimnazijos slenkstį. Jiems buvo įteiktos Kauno rajono savivaldybės dovanos, skambėjo dvyliktokų posmai. Po šventės visi mokiniai buvo pakviesti į klases, kur susitiko su klasių auklėtojais. 

     Rugsėjo 1- osios šventė baigėsi, tačiau mokiniai ir mokytojai pasiruošę svajoti, siekti ir dirbti – dar labiau augti.

 

.

MIELI MOKINIAI, TĖVELIAI IR MOKYTOJAI, 

Vasara jau skaičiuoja paskutinius savo atokvėpius. Nenumaldomai artėja Rugsėjo pirmoji – diena, kuomet į mokyklos suolus sugrįš mokiniai. Visi vėl kibsime į darbus. Laukia dar vieni pilni iššūkių metai. Nerimaujama, kaip vyks ugdymo procesas Covid-19 sąlygomis, kaip dirbsime, bendrausime. Atsakymų į rūpimus klausimus galite rasti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos puslapyje, skiltyje ,,Švietimas Covid-19 sąlygomis". 

https://mokyklabecovid.lt/

 

DĖMESIOǃ

    

 

 

GREIČIO AUTOMODELIŲ TRASOS ATIDARYMO ŠVENTĖ IR TARPTAUTINĖS VARŽYBOS

 

Naujas kartodromas – ne tik Čekiškės, bet ir Kauno rajono pasididžiavimas. Visą savaitgalį Čekiškėje griaudėjo automobilių varikliai, ore sklaidėsi svylančių padangų kvapas, girdėjosi šūksniai ir sveikinimai, nes čia vyko tarptautinės greičio automodelių varžybos. 

Šalia Prano Dovydaičio gimnazijos Kauno rajono savivaldybė baigė įrengti tarptautinius reikalavimus atitinkantį kartodromą, tad šios varžybos – tarsi simbolinis trasos atidarymas. „Šiandien didžiulė šventė ne tik Čekiškės bendruomenei, bet ir visam Kauno rajonui. Įrengti Čekiškėje kartodromą pasirinkome ne šiaip sau. Prano Dovydaičio gimnazijos moksleiviai yra šios srities lyderiai šalyje, kasmet skina pergales ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jie kantriai laukė šio kartodromo, kad ir toliau galėtų garsinti mūsų krašto vardą ir puoselėti gimnazijos tradicijas. Sveikinu visus, o sportininkams linkiu skambių pergalių trasoje“, – varžybų atidarymo ceremonijos metu kalbėjo Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis. Vicemeras prisiminė, kad automodeliuotojų būrelį Čekiškėje 1967 metais įkūrė Jonas Kochanauskas. „Automodeliavimo aistra J. Kochanauskas užkrėtė abu savo sūnus. Nuo 1987 m. Čekiškės komandai vadovauja jo sūnus Raimondas. Jis subūrė bendraminčius ir neleido tėvo įžiebtai automodeliavimo liepsnelei užgesti. Todėl džiaugiuosi, kad ketvirtadienį taryba vienbalsiai pritarė, kad Čekiškės kartodromui būtų suteiktas JONO KOCHANAUSKO vardas“, – sakė A. Nesteckis. 

Europos automodeliuotojų federacijos (FEMA) generalinis sekretorius Tonu Sepp pasveikino Kauno rajoną su šiuo išskirtiniu įvykiu. „Tokie įvykiai, kuomet atidaroma nauja automodelių trasa, įvyksta labai retai, todėl visiems šios sporto šakos atstovams tai džiugi diena“, – sakė jis. 54 metus gyvuojantis Čekiškės automodeliuotojų būrelis, kuriam šiuo metu vadovauja R. Kochanauskas, tryško džiaugsmu ir žadėjo, kad naujoje trasoje sieks įspūdingų pergalių ir naujų greičio rekordų. „Ačiū rajono merui ir visiems vadovams, kurie patikėjo mano svajone, todėl Čekiškėje dabar turime šią nuostabią trasą“, – padėkos žodžių negailėjo R. Kochanauskas. „Tegu dūzgia varikliai“ – šiais R. Kochanausko žodžiais buvo duotas startas varžyboms.

Šventės svečiams paskelbus oficialią varžybų pradžią, į trasą iškart išlėkė lenktynininkai. Tiesa, kartodromą pirmą kartą jie išbandė penktadienį, kai vyko treniruotės ir pirmieji važiavimai. Iškart po šventės atidarymo buvo apdovanoti TEMP klasės nugalėtojai. 

Tarptautinėse greičio automodelių varžybose dalyvauja vaikų ir jaunimo komandos iš Lietuvos ir Baltijos šalių. Taip pat vyko sporto meistrų varžybos, kuriose dėl nugalėtojų vardo rungėsi mūsų šalies bei kitų Europos valstybių atstovai. 

Lietuvoje tėra vos keletas kartodromų, o kartodromas pakaunėje atitinka tarptautinius reikalavimus, be to, automobilių modeliai čia galės išvystyti iki 300 km/val. greitį. Tai išskirtinis objektas pakaunėje, į kurį Kauno rajono savivaldybė investavo apie 300 tūkst. eurų.

Nuoširdus AČIŪ Kauno rajono savivaldybės merui ir administracijai.

 

 

© 2024 All rights reserved

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija