PROGRAMA „VIEŠASIS KALBĖJIMAS IR KOMUNIKACIJA“

          Lapkričio 10 dieną gimnazijoje 7-8 klasių mokiniai dalyvavo geros savijautos programoje „Viešasis kalbėjimas ir komunikacija“. Lektorius Igoris Vasiliauskas mokinius skatino diskusijos būdu atpažinti savo baimes, kas jiems trukdo laisvai ir užtikrintai, savimi pasitikinčiai ir atvirai kalbėti viešai. Buvo atliekamos įvairios užduotys, kurių pagalba mokiniai mokėsi reprezentuoti save prieš klausytojus, reaguoti į išsakytus jų pastebėjimus ir atsakyti į užduodamus klausimus. Programos metu mokiniai įgijo viešo kalbėjimo, bendravimo ir bendradarbiavimo patirties bei patyrė daug pozityvių emocijų.

 

 

PROJEKTAS „KAS DIENĄ AKTYVUS – KAS DIENĄ SVEIKAS?“

          Lapkričio 11 dieną gimnazijoje buvo vykdomas projektas „Kas dieną aktyvus – kas dieną sveikas?“. Fizinio ugdymo pamokas mokiniams vedė futbolo treneriai Tadas Giraitis ir Ainas Bareikis. Mokiniai atliko sportines užduotis, žaidė sportinius žaidimus. Pamokos buvo įdomios, inovatyvios ir aktyvios. Mokiniai džiaugėsi patyrę daug teigiamų emocijų ir fiziniu aktyvumu kitaip.

Salinkienė, fizinio ugdymo mokytoja

 

 

.

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS

 

SPAUDOS TARNYBA

Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 33, LT-01506 Vilnius, tel. (8 5) 266 1400,

faks. (8 5) 266 1402, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., http://www.sam.lt.

 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188603472

 

2021 m. spalio 13 d.

 

Pajutę peršalimo simptomus likime namie

 

Per gripo sezoną, kurio metu stebimas sergamumo gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) pakilimas, sulaukiama pranešimų, kad vaikai ugdymo procese dalyvauja turėdami ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama sustabdyti COVID-19 ligos plitimą ir saugoti vaikų sveikatą, atkreipia tėvų ir ugdytojų dėmesį, kad vaikai, turintys ŪVKTI simptomų, neturi vykti į ugdymo įstaigas. Primenama, kodėl tai yra svarbu.

 

Esant ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 ligos ir atėjus gripo sezonui svarbu, kad kontaktiniame ugdyme dalyvautų vaikai be ŪVKTI požymių, pvz., karščiavimo, kosulio, pasunkėjusio kvėpavimo ir pan. Kai kurie tėvai nelaiko peršalimo liga, tačiau toks jų požiūris gali padėti infekcijai plisti bendruomenėje.

 

Ugdymo įstaigose dėl didelio vaikų skaičiaus ir vaikų bendravimo ypatumų yra palanki terpė plisti ir COVID-19 virusui. Pastarąjį mėnesį koronaviruso protrūkių daugiausiai fiksuojama ugdymo įstaigose, tačiau bendromis ugdymo įstaigų bendruomenių, tėvų ir visuomenės sveikatos specialistų pastangomis protrūkiai greitai suvaldomi ir jie pasibaigia apimdami mažesnį nei kituose sektoriuose užsikrėtusiųjų skaičių.

 

SAM primena, kad darželiai ir mokyklos prie įėjimo į ugdymo įstaigą tėvams (globėjams, rūpintojams), darbuotojams ir kitiems asmenims turi pateikti informaciją apie draudimą ugdyme dalyvauti vaikams, kuriems pasireiškia ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

 

Vaikai, kuriems pasireiškia ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) į ugdymo įstaigą ar kitas žmonių susibūrimo vietas neturi būti vedami. Tais atvejais, kai vaikui pasireiškia ŪVKTI požymiai ir tėvams (globėjams, rūpintojams) kyla abejonių, ar tikrai vaikas esamos sveikatos būklės gali eiti į ugdymo įstaigą nekeldamas pavojaus užkrėsti savo grupės, klasės draugų, rekomenduojama registruoti vaiką pasitikrinti (atliekant COVID-19 testą) dėl COVID-19 ligos karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba pildant elektroninę registracijos formą adresu www.1808.lt. Dėl tolesnės vaiko sveikatos priežiūros rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju. Vaikų, turinčių pagal amžių teisę į skiepą (virš 12 m. amžiaus), tėvai raginami apsaugoti vaikus nuo klastingo viruso ir juos paskiepyti.

 

Teisės aktai, reglamentuojantys vaikų ugdymo procesą esant ekstremaliajai situacijai:

 

Sprendimas dėl pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų

 

Sprendimas dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų

 

 

SAM Spaudos tarnyba

ANTROKŲ PAMOKA BIBLIOTEKOJE

          Baigėsi spalis - mokyklų bibliotekų mėnuo. O ir lapkritį, grįžę po atostogų, antros klasės mokiniai (mokyt. J. Žėglevičienė) bibliotekoje dalinosi įspūdžiais apie labiausiai įsiminusią pasaką. Pradinukams patinka ir senos: “Raudonkepuraitė“, Trys paršiukai“, Varna ir sūris“, ir naujos - „Akmenukų pasakos“, „Obuolių pasakos“. Taigi, pradinių klasių literatūroje karaliauja pasakos. Antrokai mielai skaitė ir devyniasdešimtmetį švenčiančios Ramutės Skučaitės eilėraščius bei sprendė šaradas. Skaitant arba klausant jos poeziją reikia ir gerokai „pasukti galveles“.

 

 

 

ETWINING PROJEKTAS “ĮGYVENDINK: MŪSŲ GAMTA – MŪSŲ ATEITIS“ (MAKE IT HAPPEN: OUR NATURE OUR FUTURE)

          Industrializacija ir urbanizacija sukelia sparčius pasaulio pokyčius, kuriuos sukelia žmonės. Buvo pastebėta, kad šis pokytis iš pradžių prisidėjo prie žmonių gerovės didėjimo, tačiau laikui bėgant padarė didelę žalą pasaulio ekologinei sistemai. Siekiant pašalinti industrializacijos ir urbanizacijos sukeltas ekologines problemas, pasiūlytas tvarios plėtros modelis. Darnaus vystymosi samprata visuotinai pripažįstama kaip aplinkos, žmonių ir ekonomikos derinimas ir imamasi gamtos nekenkiančio vystymosi požiūrio.

          Nuo šių metų spalio mėnesio III g klasės mokiniai įsitraukė į eTwining projekto „Įgyvendink: mūsų gamta – mūsų ateitis“ veiklas. S. Žuklevičius programėle canvas sukūrė gimnazijos mokinių komandos logotipą, kurį kartu su video apie Čekiškę įkėlėme į twinspace pristatydami dalyvių komandą. III gimnazijos klasės mokiniai rašė esė apie savo gyvenamosios vietovės gamtosaugos problemas lietuvių ir anglų kalbomis. Aktyviai dalyvavo kodų savaitėje EUROPE CODE WEEK 2021: programėle pixel art parašytų esė pavadinimams sukūrė kodus  ir 10 mokinių gavo sertifikatus. Jau suplanuotos ir pradėtos vykdyti lapkričio mėnesio veiklos.

          Tikimės, kad projekto veiklos leis mokiniams geriau suprasti darnaus vystymosi sampratą ir, manoma, kad tai kurs mokinių ekologinį sąmoningumą.

 

Projekto koordinatorės  S.  Virbukienė ir L. Litvinskienė

LAIKAS, KAI KVIEČIA KNYGOS

          Spalis – Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Jau penkti metai kaip Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija kviečia minėti šį mėnesį kartu su viso pasaulio mokyklų bibliotekomis. Šių metų tema „Pasaulio pasakos“. Sakinio pradžia: „Vieną kartą...“ mus visus nukelia į stebuklingą fėjų, nykštukų, raganų, milžinų pasaulį. Visos pasaulio pasakos mus moko pažinti žmogiškąsias vertybes, įvairių tautų kultūrą, papročius.

          Mūsų gimnazijoje spalio mėnesį vyko pirmos klasės mokinių (mokyt. D. Korsakienė) pamoka - pažintis su biblioteka, o trečiokai (mokyt. A. Žotkevičienė) joje šventė poetės R. Skučaitės 90-metį. 4 klasės mokiniai (mokyt. J. Girdauskienė)  minėjo Amimacijos dieną: aptarė ir lygino Ezopo pasakėčią  ir sušiuolaikintą animuotą pasaką "Varna ir sūris". Vieną populiariausių pasaulyje pasakų A. de Sent Egziuperi "Mažąjį princą" skaitė, klausė audio įrašų ir aptarė 7 klasės mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas. Per lietuvių kalbos modulio pamoką jie atliko testą, kuris priminė įvairių tautų pasakas ir pagrindinius veikėjus. 6 klasės mokiniai (mokyt. L. Šukytė) šia proga kūrė pasaką apie rudeninį lapą - keliautoją ir jo pasakiškus nuotykius. 8 klasės mokiniams paskutinė spalio mėnesio lietuvių kalbos ir literatūros pamoka  (mokyt. L. Litvinskienė)   vyko bibliotekoje: pamatę proginę parodą ir skaitytas knygas apie raganas, vaiduoklius, jie šventė Heloviną, žiūrėjo šiurpiausias filmo "Krabatas ir treji metai užburtame malūne" ištraukas. Šiemet vėl mokiniai per dailės pamokas (mokyt. D. Keliauskienė) piešė skirtukus ir juos siųs paskirtos mokyklos mokiniams, nes dalyvauja Tarptautiniame knygų skirtukų mainų projekte.

          Skaitykime ir kurkime pasakas, nes jos lavina kalbą, skatina fantazuoti, padeda pažinti gyvenimą ir save.

 

Bibliotekininkė L. Litvinskienė

 

 

 

MIELI TĖVELIAI,

         Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. rugpjūčio 24 d. sprendimu Nr. V-1927 “Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti testavimą ugdymo įstaigose” bei jo pakeitimu, mokiniams, sutikusiems dalyvauti profilaktiniame periodiniame savikontrolės greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais (toliau – savikontrolės tyrimas) tyrime, išduodami į namus 2 antigeno testų rinkiniai, o mokiniams, nesutikusiems dalyvauti savikontrolės tyrime išduodamas 1 antigeno testo rinkinys. Prašome užtikrinti, kad mokiniai, savikontrolės tyrimą atliktų lapkričio 9 dieną, prieš sugrįždami į kontaktinį ugdymo procesą, besibaigiant rudens atostogoms. Tokiu būdu siekiame užkirsti kelią Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) patekimui į ugdymo įstaigą.

          Jei, atlikus savikontrolės tyrimą, antigeno testo rezultatas būtų teigiamas, prašome nedelsiant informuoti ugdymo įstaigos visuomenės sveikatos priežiūros specialistą telefono numeriu 860747929, bei registruotis į mobilųjį punktą patvirtinamajam SARS-CoV-2 (2019-nCoV) RNR nustatymo tikralaikės PGR metodu tyrimui (toliau – PGR tyrimas) per Karštosios linijos sistemą telefonu 1808 arba pildant elektroninę registracijos formą adresu www.1808.lt. Kol nebus gautas neigiamas PGR tyrimo rezultatas, į ugdymo procesą mokinys vykti negali.

       Mokiniams, spalio 29 dieną nedalyvavusiems ugdymo procese, savikontrolės testus galite atsiimti lapkričio 3-5 dienomis nuo 8 iki 15 val., kreipdamiesi į ugdymo įstaigos sveikatos priežiūros specialistę Rasą Žičkuvienę tel.  (8-37) 560216. 

            Tikimės Jūsų supratingumo ir betarpiško bendradarbiavimo.

 

Ugdymo įstaigos administracija

 

 

PASAULINĖS PSICHIKOS SVEIKATOS DIENOS PAMINĖJIMAS GIMNAZIJOJE

          Kiekvienais metais spalio 10-ąją dieną visame pasaulyje yra minima psichikos sveikatos diena. Gera psichikos sveikata yra ypač svarbi, nes nuo jos priklauso sklandus gyvybinių funkcijų veikimas (miegas, kvėpavimas, mityba), mąstymas, elgesys ir emocijos. Psichikos sveikatos sunkumų neturintis žmogus yra produktyvesnis, efektyviau dirba, mokosi, sportuoja ar užsiima kitais pomėgiais. 

          Viena iš emocijų, prisidedanti prie geros psichikos sveikatos palaikymo, yra laimė. Kiekvienam žmogui laimė atspindi skirtingus dalykus, todėl per spalio mėnesį mokyklos bendruomenė – mokytojai, mokiniai kūrė savo laimės receptus ir juose užrašė, ko reikia, kad jaustųsi laimingais. 

          Mokinių ir mokytojų sukurti laimės receptai buvo paruošti spalvingai parodai ir pagyvino gimnazijos koridorių.

 

Gintautė Jegorovaitė, psichologė

 

 

RENGINYS ,,DIDŽIOJI AKCIJA – 80“

          Spalio 28 dienos renginys prasidėjo Demokratų g. aikštėje, jame dalyvavome ir mes, IV gimnazijos klasės mokiniai. Akcijos dalyviai pakartojo tą kelią, kurį tada nuėjo žydų tautybės žmonės.

          Prieš 80 metų, 1941 m. spalio 28 d., Demokratų g. esančioje aikštėje buvo suvaryti Kauno gete įkalinti žmonės ir iš jų atrinkta  9200 žydų, iš kurių beveik pusę  sudarė vaikai. Kitą dieną visi pėsčiomis nuvaryti į IX fortą ir sušaudyti netoliese esančiame lauke. Žudynės pavadintos „Didžiąja akcija“. Tai – didžiausia žydų naikinimo akcija Kaune nacių okupacijos laikotarpiu.

          Kauno IX forte dalyvavo LR Prezidentas G. Nausėda su žmona, žydų bendruomenės atstovai. „Didžiosios akcijos“ liudininkės pasakojimus, įamžintus dokumentinėje apysakoje „Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus“ skaitė autorė Aneta Anra ir aktorius Darius Gumauskas.

          Šiek tiek pavargome, bet supratome, ką tuo metu jie jautė.

          NIEKAS NEPAMIRŠTA, NIEKAS NEUŽMIRŠTA.

 

Gabija Girlevičiūtė, IV g kl.

 

 

 

MISIJŲ ERDVĖ - PALENDRIŲ ŠV. BENEDIKTO VIENUOLYNAS

          Spalis - misijų mėnuo. Šiųmetė tema – „Štai aš – siųsk mane!“ (Iz 6). Ja pabrėžiama, kad šiemet Pasaulinį misijų mėnesį širdis atsiveria begalinėms misijų erdvėms. Spalio 27 d. tikybos mokytoja J. Vyšniauskienė III g klasės mokiniams suorganizavo viešnagę į Palendrių Šv. Benedikto vienuolyną, Kelmės rajone. Plačių pievų ir miškų apsuptuose Palendriuose – tyla, žaliuojantis puoselėjamas sodas ir interjeru laivą primenanti bažnyčia. Mus pasitiko brolis Dovydas – amerikietis, jau du dešimtmečius gyvenantis Lietuvoje ir labai neblogai kalbantis lietuviškai. Vienuolis pasakojo apie savo vykdomas misijas. Aplankius brolius benediktinus, mus užplūdo gilus ramybės jausmas. Supratome, kad ir mes keliaudami žemės keliais turime vykdyti savo užsibrėžtus tikslus, nebijodami sunkaus darbo. 

 

Kotryna Kaminskaitė, III g klasė

 

 

© 2024 All rights reserved

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija