Karjeros centras

Karjeros centras

Biblioteka

Biblioteka

Valgykla

Valgykla

Projektinė veikla

Vykdomi projektai

Teisinė informacija

Teisės aktai

Nuorodos

Nuorodos

PrisijungtiIeškoti

Statistika

OS : Linux m
PHP : 5.3.3
MySQL : 5.0.95
Laikas : 20:29
Caching : Išjungta
GZIP : Išjungta
Nariai : 3
Turinys : 999
Nuorodos : 7
Turinio peržiūrėjimai : 1589154
Designed by:
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija

TĖVELIŲ DĖMESIUI !!! INFORMACIJA DĖL TYMŲ PROFILAKTIKOS.
Pirmadienis, 2019 Balandis 01 14:28
 

Didėjant susirgimų tymais protrūkiui Kauno apskrityje, skatiname būti sąmoningais ir skiepyti savo atžalas, o jei reikia – skiepytis ir patiems.

Skiepai – efektyviausia priemonė, siekiant apsisaugoti nuo tymų. Vadovaujantis PSO rekomendacijomis, tik pasiekus ir išlaikant visoje šalyje ir kiekvienoje savivaldybėje aukštas, kai paskiepijama ne mažiau kaip 95 proc. vaikų, skiepijimų apimtis nuo šios ligos, galima išvengti tymų atvejų atsiradimo ir spartaus išplitimo.

Kad susidarytų ilgalaikis imunitetas ir imuninės atminties mechanizmai, tymų vakciną būtina įskiepyti bent du kartus.

Lietuvoje nuo tymų pradėta skiepyti 1964 metais viena vakcinos doze. 1988 m. pridėta antroji tymų vakcinos dozė.

Vaikai, pagal šiuo metu galiojantį Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, turėtų būti paskiepyti dviem tymų, raudonukės ir epideminio parotito (MMR) vakcinos dozėmis 15-16 mėn. ir 6-7 metų amžiaus. Šie skiepijimai vykdomi Valstybės biudžeto lėšomis, tai yra už skiepijimą mokėti nereikia. Vaikams, kurie dėl įvairių priežasčių nebuvo paskiepyti, sudaromi individualūs skiepijimo planai, atsižvelgiant į skiepijamo asmens amžių ir skiepijimo indikacijas, nurodytas imuninio vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.

Suaugusiesiems rekomenduojama įsivertinti savo skiepijimų ar sirgimo būklę. Neskiepytiems, skiepytiems tik viena vakcinos doze ar tymais nesirgusiems asmenims rekomenduojama savo lėšomis pasiskiepyti viena MMR vakcinos doze. MMR vakcina rekomenduojama pasiskiepyti mamoms, jeigu planuojamas šeimos pagausėjimas, siekiant apsaugoti būsimą naujagimį. Tačiau nėščiųjų skiepyti MMR vakcina negalima ir paskiepytoms moterims rekomenduojama 1 mėnesį saugotis nėštumo.

* Skiepytiems tik viena tymų vakcinos doze bei asmenims, nežinantiems ar sirgę tymais, rekomenduojama įsivertinti savo specifinį imunitetą prieš tymus, t.y. atlikti kraujo ėminio serologinį tyrimą dėl tymų IgG antikūnų kiekio nustatymo.

PARENGĖ

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos

Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus specialistai

2019-03-25


 
SVEIKINAME
Pirmadienis, 2019 Balandis 01 14:26
 
IV gimnazijos klasės mokinę JUSTĘ ŠALTYTĘ, Kauno rajono E. Pundzevičiaus vertimų konkurse užėmusią II-ąją vietą ir jos mokytoją Jūratę Kaupienę.
 
SVEČIUOSE KELMĖS RAJONO PROJEKTO "LYDERIŲ LAIKAS 3" KOMANDA
Pirmadienis, 2019 Balandis 01 14:25
 

Kelmės rajono projekto "Lyderių laikas 3" komanda kovo 27 dieną lankėsi  mūsų gimnazijoje. Vizito tikslas- „Pozityvi komunikacija bendradarbiaujant mokinio ugdymosi sėkmei“. Gerąja darbo patirtimi dalinosi direktorius Ričardas Saltonas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalė Keliauskienė ir mokytojos: Jūratė Kaupienė, Ingrida Subačienė ir Jolanta Girdauskienė.

                           Direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Rutkauskienė


 
SVEIKINAME
Penktadienis, 2019 kovas 29 11:27
 
7-8 klasių komandą: EIMANTĄ MEILIŪNĄ, ANDRIŲ ABRAITĮ, 9-10 klasių komandą: GABIJĄ LAURINAVIČIŪTĘ ir LAURĄ SIMONAITYTĘ  ir jų mokytoją Ingridą Subačienę Kauno rajono informacinių technologijų konkurse ,,Įdomu, paprasta, naudinga 2019“ laimėjus II-ąją vietą.
 
 
LIETUVIŲ KALBOS PAMOKA BIBLIOTEKOJE
Penktadienis, 2019 kovas 29 11:23
 

2019 –ieji paskelbti Žemaitijos metais. Iš Žemaitijos kilęs ir Simonas Stanevičius (1799 – 1848) – pirmasis profesionalus filologas lietuvių literatūroje ir kultūroje. Nors jo kūrybinis palikimas nėra didelės apimties, bet rodo autorių buvus visapusį humanitarą, kuriam rūpėjo įvairios lietuvių kultūros sritys – kalba, tautosaka, literatūra, istorija.

Kovo 25 –osios popietę penktokai skubėjo į bibliotekoje vykusią lietuvių literatūros pamoką, kurioje susipažino su Simono Stanevičiaus biografija ir kūryba. Skaitė jo pasakėčias, apibūdino struktūrą, veikėjus atsakė į klausimus. Mokiniams labai patinka mokytis kitoje aplinkoje.Mokytoja Laimutė Litvinskienė


 
<< Pradžia < Ankstesn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > ir >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://www.tinklas.lt/